Seznamte se… Alan Keegan

V tomto rozhovoru si představíme Alana Keegana, kterého byste poznali spíše podle hlasu než podle vzhledu. Je totiž hlasatelem na Old Trafford.

Proč právě Manchester United?
Vždy jsme byl Rudý. Než jsem získal tuto práci, tak jsem dvacet let seděl na Stretford End. Bylo to pro mne velké privilegium a čest, když jsem se stal hlasatelem největšího fotbalového klubu na světě. Všechno kolem své práce si náramně užívám.

Jak ses k této práci vůbec dostal?
Kdysi jsem byl vlastě hlasatelem Manchesteru City na Maine Road. Vždy jsem byl skutečným profesionálem a vždy jsem dělal svojí práci naplno a to i přesto, že jsem byl fanouškem Red Devils. Brzy na to jsem začal dělat nějakou práci pro United a když můj předchůdce odešel, stal jsem se hlasatelem. Slavní fanoušci Manchesteru United jako například James Nesbitt nebo Eamonn Holmes mi řekli, že mám tu nejlepší práci na světě a oni by ji milovali. To je docela děsivé, když zvážíte, čeho v životě dosáhli.

Během zápasu máš na stadionu jedno z nejlepších míst, stojíš hned za zdí vedle manažera…
Ano, určitě. Mohu vidět a slyšet, jak se Sir Alex Ferguson a Mike Phelan baví ohledně taktických plánů. Když přijde na řadu střídání, jsem prvním člověkem, který to zjistí. Je to skutečné privilegium, protože mám to nejlepší z obou světů – atmosféra na stadionu a probíhající hru.

V United už jsi deset let, jaká je tvoje nejlepší vzpomínka?
Pro mě to bylo semifinále Ligy mistrů v roce 2008 proti Barceloně, kdy Paul Scholes vstřelil vítěznou branku. To utkání mělo všechno – drama, emoce, vzrušení a úžasnou branku. Scholesy skóroval po 14ti minutách hry a musím říct, že z pohledu fanouška a hlasatele, to bylo nejdelších 76 minut v mém fotbalovém životě.

Na které utkání se v každé sezoně těšíš nejvíce?
Pro mě je to zápas, když na Old Trafford přijede Liverpool. Jakmile vyjde rozpis zápasů na novou sezonu, hned se jdu podívat, kdy budeme hrát proti Liverpoolu. Před výkopem utkání pouštíme písničku "This is the one" od Stone Roses. Tato písnička má skutečný význam, když hrajete proti Liverpoolu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.