Park Ji-Sung: Musím se zlepšit

Park Ji-Sung se pustil do kritiky vlastních výkonů v této sezóně a snažil se najít příčinu svých nedostatků. Zároveň krátce zhodnotil výhru na půdě Valencie minulý týden.

Manchester United dokázal ve středu minulý týden zvítězit na půdě Valencie 1:0, a vyhrát v zápase hraném ve Španělsku, se mu povedlo teprve podruhé během posledních 19 utkání. K tomuto výsledku pomohl Rudým ďáblům také Jihokorejec Park Ji-Sung, ale sám hráč se svým představením spokojen nebyl.

Kapitán Jižní Koreje byl v tomto rozhovoru možná až přehnaně sebekritický ke svým vlastním výkonům. Zejména zmiňuje zápas proti Valencii, který rozhodně nezahrál podle svých představ, ale je přesvědčen, že karta se může opět obrátit k dobrému, když na sobě bude tvrdě pracovat během tréninku, což mu pomůže dostat se opět do formy, kterou předváděl na konci loňského ročníku.

„Nejsem spokojen se svými dosavadními výkony v této sezóně. Musím se zlepšit. Musím toho na hřišti ukázat mnohem více. Zejména v zápase proti Valencii jsem hrál v první půli špatně. V té druhé už to bylo lepší, ale celkově se sebou spokojen být nemůžu.“

„Nevím, proč není moje hra v této sezóně taková, jakou si představuji. Možná, že jsem se na tento ročník nepřipravil dost důsledně. Neustále se těším na každý zápas, který mám odehrát. Ale to co nyní předvádím, nestačí. Musím ukázat, že dokážu hrát lépe.“

„V současné chvíli na tom nejsem duševně nejlépe. Nehraji pravidelně. Několik zápasů jsem vynechal a poté se opět zapojil do hry. Vždy je obtížné optimálně sladit výkon podle takové situace. Ale od té doby co hraji za Manchester United je to stále stejné. Vím jak se s tím vypořádat. Je to jednoduché. Je zkrátka potřeba abych se ještě zlepšil.“ dodává Ji-Sung.

Vítězství Manchesteru United ve Valencii posunulo Red Devils do čela tabulky skupiny C. Svěřenci Sira Alexe Fergusona tak zůstávají v novém ročníku dosud neporaženi, což jim dodává sebedůvěru.  V zápase však bylo několik situací, které mohly znamenat porážku a ztráta koncentrace a následné chyby je mohli o body několikrát připravit.

Park však trvá na tom, že United mohou překonat jakékoliv překážky na jejich cestě za ziskem „ušaté“ trofeje a s ní spojené slávy.

„V prozatímní historii Manchesteru United se vždy přišlo s odpovědí na problémy. Velké hvězdy přicházejí a odcházejí, ale Manchester United stále dokáže předvádět skvělé výkony. Nám šlo vždy jen o to, abychom se soustředili na naše výkony na hřišti a ukázali všem naši herní kvalitu.“

„Minulost je pryč. Těšíme se na budoucnost a na nové výzvy. Možná, že právě naše výhra ve Valencii je dalším krůčkem ke zlepšení.“ prohlásil Park.

„Potřebovali jsme tři body. Věděli jsme, že Valencia hraje v této sezóně dobře a daří se jí. V defenzivě jsme však pracovali dobře, počínali si důrazně a celkově se dobře připravili. Na konci zápasu se nám pak podařilo vstřelit rozhodující gól, z čehož jsme měli velkou radost. Už bylo také na čase vyhrát a získat tři body,“ zakončil jihokorejská křídelní záložník Park Ji-Sung.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.