Rooney bude chybět proti Sunderlandu

Navzdory touze hrát, bude Wayne Rooney chybět v kádru Manchesteru United v sobotním zápase proti Sunderlandu kvůli poraněnému kotníku. Sir Alex Ferguson nechce riskovat případné zhoršení stavu jeho zranění a do sestavy jej tudíž nezařadil. Závěrem se také částečně vrátil k utkání s Valencií.

 Wayne Rooney si  minulou neděli proti Boltonu obnovil své zranění kotníku, se kterým marodil už v závěru  předešlé sezóny.  První zprávy hovořily o lehkém zranění a o tom, že by měl hráč hrát už ve středu proti Valencii. Později se ovšem ukázalo, že problém s jeho kotníkem je vážnější a Rooney bude týmu chybět až tři týdny. Sám Wayne by se však chtěl do hry co nejdříve a nejlépe už proti Sunderlandu. To je však v tuto chvíli takřka nemyslitelné.

Rooney je znám pro své zapálení do hry, bojovnost a ohromnou touhu po vítězství. Z toho důvodu našeho útočníka velmi svazuje, když kvůli zranění nemůže svému týmu pomoci, i když by moc chtěl. Sir Alex Ferguson se však domnívá, že bude lepší počkat s jeho návratem dalších deset dní a Wayne by si tak za United mohl nejdříve zahrát až po blížící se reprezentační pauze, kdy má Anglie hrát s Černou Horou kvalifikační utkání na EURO 2012. Další zápas má pak Manchester United na programu o čtyři dny později, a sice doma proti West Bromwichi Albion 16. října.

Sir Alex Ferguson k celé věci uvedl:

„Wayne ve čtvrtek trénoval a chce proti Sunderlandu nastoupit, ale já si musím stát za svým, že jeho zranění sice není až zas tak vážné, ovšem je ještě brzy, aby mohl s poraněným kotníkem hrát. Usoudili jsme, že když jej do zápasu nenasadíme, uděláme pro něj správnou věc,“  řekl v pátek ráno Sir Alex.

Rooney se s Fergusonem bavil o svém problému a snažil se mu říct, že by chtěl hrát, ale vypadá to, že manažer Red Devils svůj názor nezměnil a do zápasu na Stadium of Light jej zkrátka nenasadí a raději mu umožní plně se zotavit ze svého zranění.

„Samozřejmě, že Wayne by chtěl hrát. Vždy má velkou chuť do hry, je prostě takový. Když hraje zápas a má třeba nějaký menší problém, neřekne Vám o tom hned, ale až o chvíli později, když už to dál nejde, a nebo své potíže přizná  třeba  až po utkání.“

„Myslím si, že v dalším týdnu už bude v pořádku.  Náš tým sice v příštím týdnu žádný zápas na programu nemá, ale hned ten další hraje Anglie v úterý kvalifikační zápas proti Černé Hoře. Takže další střetnutí, ve kterém by mohl Rooney nastoupit, je za deset dní. Bude to tedy na Fabiu Capellovi, zda jej využije pro tento reprezentační duel. Cítíme, že pro Wayna bude opravdu lepší počkat další týden a vynechat utkání se Sunderlandem. Nám se tak uleví, protože se nemusíme obávat toho, že by se mu jeho zranění zhoršilo. Poté už nám zbývá jen doufat, že bude do našeho příštího zápasu opravdu plně připraven a 100% fit,“ pokračuje Ferguson, který se dále vyjádřil i k utkání s Valencií.

Krom Rooneyho chyběl ve středečním střetnutí United s Valencií i Giggs a Scholes. Naproti tomu se do sestavy vrátili Ferdinand, Anderson a Carrick. Boss Rudých Ďáblů měl zájem na tom, aby tito tři hráči a zejména Rio Ferdinand, který pomohl udržet na Mestalla Stadium čisté konto, byli v pořádku nejen po tomto náročném utkání, ale i nadále.

„Rio, Michael Carrick a Anderson hráli po delší době svůj první ostrý zápas a když jsme je viděli ve hře, byli jsme spokojeni s tím, jak si vedli.“

„Doufáme, že se jejich nedávné problémy nevrátily a ani nevrátí. Po tak náročném zápase jako byl ten s Valencicí, to není snadné. Pak je tu ještě únavná cesta zpět. To jsou problémy, které musíme často řešit.   A proto jsme rádi, že se nám to tentokrát vyhnulo,“  řekl pro rádio Key 103 Sir Alex Ferguson.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.