Sir Alex Ferguson před dnešním utkání s Valencií

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson na včerejší tiskové konferenci prozradil, že dnes proti Valencii očekává velmi těžké utkání.

Španělská Valencia je momentálně v lize na prvním místě a v posledních 11 evropských utkáních na domácím hřišti neprohrála. Navíc podle statistik se Manchesteru United na španělské půdě nedaří, když v 18 zápasech zvítězil pouze jednou.

"Valencie má v posledních letech na domácím hřišti dobré výsledky. Byl bych hloupý, kdybych toto nerespektoval. Španělské týmy dokážou v Evropě vyhrávat trofeje a to musíte brát v potaz. Španělský fotbal je na velmi vysoké úrovni a vyhrát zde je velmi obtížné," řekl manažer Sir Alex Ferguson na úterní tiskové konferenci.

Skotský manažer Rudých ďáblů Valencii minulý týden sledoval na vlastní oči v ligovém utkání proti Atleticu Madrid.

"Když jsem zde byl minulý týden, tak jsem viděl hodně dobré mužstvo. Očekáváme velmi obtížné utkání, vždyť jsou v tabulce na prvním místě a hrají velmi dobře."

Manchester United má po prvním odehraném utkání v Lize mistrů pouze jeden bod, ale i přesto Sir Alex Ferguson je přesvědčen o tom, že jeho tým se probojuje do vyřazovací části této prestižní soutěže.

"Remíza 0:0 proti Rangers pro nás byla zklamáním, ale máme před sebou ještě pět utkání a pokusíme se kvalifikovat. Zítra nás čeká těžké utkání, ale právě to je na evropských pohárech to krásné. Čelíte nejlepším týmům v zemích, jako je například Španělsko, Itálie nebo Německo. A právě to dělá tento turnaj fantastickým."

Ferguson se rozhodne až těsně před utkání, zdali do utkání postaví obránce Rio Ferdinanda, který měl v posledních měsících zdravotní problémy.

"Rozhodnu se až zítra. Absolvoval několik tréninků a odehrál pár zápasů za rezervní tým. Hrál také proti Rangers a Scunthorpe, ale byl mimo hru pět měsíců. Proto jsem nechtěl riskovat jeho start v nedělním utkání proti Boltonu. Očekával jsem těžké utkání po fyzické stránce, a proto jsem vsadil na Nemanju Vidiče a Jonny Evanse, kteří si vedli dobře. Nemám problémy s jejich výkonností."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.