Fletcher potěšen návratem Owena Hargreavese

Darren Fletcher přiznal svou velkou radost ohledně návratu dlouhodobě zraněného Owena Hargreavese a dodal, že Owen bude vzpruhou pro záložní řadu United.

Konečně je zpět a v blízké době, by měl na sebe opět  navléci rudý dres. Ano řeč je o Owenu Hargreavesov, 29-letém anglickém reprezentačním záložníkovi, který se brzy naplno vrátí k fotbalu.

Tento měsíc jsou to právě dva roky, co si anglický univerzál Owen Hargreaves naposledy zahrál za první tým Red Devils. Přesněji v zápase proti Chelsea 21. září 2008. Manchester United tehdy na Stamford Bridge uhrál s Blues remízu 1:1.


 

Od té doby Owen marodil. Chtěl-li hrát i nadále fotbal, musel podstoupit nutnou operaci obou kolen. Poté Owen prodělával složitou a dlouhodobou pooperační rekonvalescenci. Po nějaké době se začaly objevovat informace, že hráč bude brzy fit. Několikrát to již vypadalo, že by se mohl do sestavy vrátit, ale vždy z toho sešlo a Owen musel chtě nechtě svou absenci prodloužit.

Naproti tomu sám hráč neztratil víru v lepší zítřky, vždy se na celou věc snažil dívat optimisticky a pro svůj návrat udělal maximum. Chodil cvičit, posilovat a nezanedbal nic ze svých povinností jen proto, aby se mohl co nejdříve připojit ke svým spoluhráčům a pomoci jim na hřišti.

Letos v květnu stihl odehrát alespoň dvě závěrečné minuty v zápase proti Sunderlandu, čímž dal najevo, že jeho comeback je blízko.

Během tohoto léta již vyhlížel návrat do sestavy United v další sezóně, ale přišel další problém. Tentokráte byl na vině komplikovaný zánět šlach, který si vyžádal další léčbu, a ta opět oddálila návrat k plnému tréninku. Kvůli tomu musel Hargreaves znovu do Ameriky, kde léčí všechna svá zranění. Bylo tak jasné, že Owen zmešká úvodní měsíce nové sezóny. Ale navzdory prvotním prognózám se veškeré problémy vyřešily dříve, než se čekalo.

Všechny Hargreavesovi komplikace jsou snad již na dobro pryč. A před tím, než se hráč vrátil zpět na ostrovy, zaznamenal v posledních týdnech velký pokrok a dosáhl skvělých výsledků. Nyní to už s Owenem vypadá opravdu dobře a ten je připraven, zahrát si opět v rudém dresu Manchesteru United.

I jeho spoluhráč Darren Fletcher doufá, že to tak bude a že mu zdraví bude sloužit.

„Je skvělé, že je zpět mezi námi a doufejme, že mu jeho zdraví co nejdéle vydrží a on se díky tomu stane důležitou součástí týmu. Nejdůležitější je pro nás jeho odhodlání a obětavost, které prokázal, aby se mohl co nejdříve vrátit.“ řekl skotský záložník.

„Owen se vrátil teprve před několika dny a nás všechny velmi mile překvapilo, vidět ho opět zdravého a zcela fit.“

 

Ve středu zálohy se tak ještě více zvýší konkurence. Je tu Scholes, Anderson, Carrick nebo Gibson. A nyní také Hargreaves, který navíc může hrát stejně tak na kraji zálohy i kraji obrany. Fletchera těší i tento fakt, a sice zdravá rivalita těchto hráčů.

„Konkurence v týmu je velká a nyní se ještě zvýší. Ale každému to může jen prospět. Je důležité mít v kádru více kvalitních hráčů, protože sezóna je náročná a dlouhá. S touto věcí už máme bohaté zkušenosti a na příklad v minulé sezóně nás množství zranění brzdilo a to znamenalo jisté potíže,“ pokračuje Darren Fletcher.

„V naší hře je tahle věc rozhodující. Náš manažer má z čeho vybírat a podle schopností každého hráče, nás může nasadit na příslušný post tak, jak je to nejvhodnější anebo právě potřebné.“

„Pro mě osobně to znamená nezahálet a tvrdě na sobě pracovat. Když se Vám daří, neznamená to, že si můžete dovolit ubrat. Musím i nadále hrát dobře a dělat vše pro to, abych udržel sám sebe v základní sestavě co nejčastěji, protože ostatní hráči a zvlášť ti, kteří se vracejí, chtějí to samé,“ zakončil Fletcher.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.