Bulharsko chce Berbse zpět

Nový trenér bulharského národního týmu, Lothar Matthaus, chce po útočníkovi Manchesteru United, aby přehodnotil svoji rezignaci v reprezentaci a vrátil se.

Berbatov má momentálně 29 let a v květnu se rozhodl ukončit svou mezinárodní kariéru za Bulharsko, po zklamání z kvalifikace na MS 2010.

Dimitar se přitom stal se 44 góly v 77 zápasech nejlepším střelcem historie této země, ale jeho odchod doprovázela kritika sama sebe i týmu.

Od jeho rozhodnutí se ale změnil trenér – Stanimira Stoilova nahradil bývalý reprezentant Německa, Lothar Matthaus. Už z prvních rozhovorů jasně vyplynulo, že tento nový trenér má jako hlavní prioritu začít jednat s Berbatovem o jeho návratu.

‘‘Mám v plánu začít s Berbatovem jednat,‘‘ řekl Matthaus.

‘‘Stále je v bulharské reprezentaci vítán. Jako bulharský hráč by měl být hrdý za to, že může hrát za svou zemi.‘‘

Berbatov zažívá v poslední době nejspíše nejlepší období své kariéry a díky svým výkonům v United postupně utišuje kritiky. Například v zápase 5. kola Premier League proti Liverpoolu ohromil fanoušky na Old Trafford svým hattrickem, kterým zařídil vítězství 3:2. Celkově však svými výkony jasně ukazuje, že má opravdu skvělou formu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.