Fergie: Rooney bojuje s mediálním tlakem

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson připustil, že Wayne Rooney momentálně bojuje s obrovským tlakem médií.

Anglický útočník Manchesteru United je v posledních týdnech terčem kritiky médií poté, co se odkryly nepříjemné zprávy z hráčova osobního života.

Wayne Rooney v této sezoně za United skóroval pouze jednou a v utkání proti Evertonu dokonce nenastoupil, jelikož se Sir Alex Ferguson obával reakce, které by se mu v Goodison Parku dostalo.

Podle skotského manažera může být Rooney psychicky vyčerpaný, jelikož je pod stálým dohledem médií.

"Nemyslím si, že má problém se sebedůvěrou, ale asi si začíná konečně všechno uvědomovat. Jako na člověka je na něj vyvíjen obrovský tlak. Uvědomuje si, jaké je to být v centru mediální pozornosti kvůli nefotbalové záležitosti. Nyní se nemůže nikam otočit, kde by jej nesledovala televizní kamera. Nemůže se před bulvárními novináři schovat a to jako mladý člověk nechcete. Chcete hrát a užívat si fotbal bez větší pozornosti, jelikož to vás dokáže vyčerpat. Rád by chtěl hrát se svobodou, ale v obležení bulváru to nejde," řekl Sir Alex Ferguson pro Gazzetta dello Sport.

Manažer Rudých ďáblů se rovněž vyjádřil na adresu svého největšího konkurenta v boji o ligový titul Chelsea, která v úvodní ligové sezoně zatím neztratila ani jeden bod. Chelsea má na špici tabulky náskok čtyř bodů, ale o víkendu ji čeká těžké utkání proti Manchesteru City.

"Je to docela úžasný začátek do nové sezony. Minulou sezonu ukončili tím, že proti slabším soupeřům nastříleli spoustu branek a v tom pokračují i v úvodu této sezony. Tyto týmy prostě musíte porážet, akorát Chelsea to dělá ve velkém stylu. Pokud chce ale někdo vyhrát titul, musí skončit nad nimi."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.