Owen očekává více herních příležitostí

Anglický útočník Michael Owen doufá, že po včerejším povedeném výkonu, který okořenil dvěma góly, bude dostávat v základní sestavě Manchesteru United více herních příležitostí než tomu bylo doposud.

Owen otevřel svůj gólový účet pro novou sezonu až při včerejším utkání v Carling Cupu, ve kterém Rudí ďáblové zavítali na půdu druholigového Scunthorpu United. Michaelův povedený výkon ovšem neviděl Sir Alex Ferguson, který navštívil zápas Valencie, se kterou se Reds utkají příští týden v rámci evropské Ligy mistrů. Asistent skotského lodivoda Mike Phelan ovšem uvedl, že snaha Michaela jistě nezůstane bez povšimnutí.

„Michael si včera vedl nadmíru dobře a dokázal, že stále nepatří do starého železa. Byl téměř u každé akce a na hřišti se pohyboval s velkým nadhledem,“ uvedl Mike Phelan. Před nedávnem média uvedly, že si bývalý útočník Realu Madrid či Liverpoolu stěžoval na nedostatek herního zatížení na Old Trafford. Owen ovšem věří, že v průběhu sezony dojde k určitým změnám. „Start do nové sezony bych zhodnotil jako zvláštní. Hráli jsme tři víkendy za sebou a následovala reprezentační přestávka. Manažer i přes tento fakt nasadil v podstatě totožnou sestavu.“

„V prvním měsíci hodně z nás nedostávalo dostatek herních příležitostí. Nyní ale začala Liga mistrů, rozjel se Ligový pohár a do toho každý týden utkání Premier League. Věřím, že v právě probíhající sezoně mě čeká spousta zápasů. Řada hráčů ještě neodehrála ani minutu. Manažer rozhodně nemá jednoduchou práci. Má tu malé děti, které se snaží dostat na nejvyšší možnou úroveň, dále zde jsou hráči, kteří se vracejí po zranění a potřebují hrát a nakonec to jsou hráči, kteří potřebují hrát, aby si udrželi dobrou kondici.“

„Ale pro tuto situaci se to momentálně nehodí, jelikož v nové sezoně je odehráno pouze pár utkání.“ Michael byl mile překvapen, když se dozvěděl, že v Carling Cupu už neuvidíme Manchester City, Liverpool a dokonce ani Chelsea, která podlehla Newcastlu United. „Ze zisku Ligového poháru jsem se radoval prozatím třikrát. Dvakrát s Liverpoolem a jednou s United. Když se podívám na včerejší výsledky, tak vidím, že do dalších kol se neprobojovala řada předních týmů nejvyšší anglické soutěže, což je pro nás jenom dobře,“ zakončil anglický striker.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.