Sir Alex Ferguson před utkáním se Scunthorpe

Manchester United se dnes představí v 3. kole Carling Cupu proti Scunthorpe a manažer Sir Alex Ferguson bude moci opět využít služeb mladých a talentovaných hráčů…

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson dá v dnešním utkání opět šanci hráčům, kteří v této sezoně zatím nedostali moc herních příležitostí. Navíc určitě vyzkouší mladé hráče. I přesto budou chtít Rudí ďáblové uspět. Poslední dva ročníky Carling Cupu totiž hráči United vyhráli.

"V minulé sezoně jsme hráli se spoustou mladých hráčů, kteří si vedli dobře. To stejné uděláme i v utkání proti Scunthorpe. Opět nastoupí několik mladých hráčů. Bebé si vede v tréninku dobře a v utkání bude hrát, stejně tak jako Federico Macheda," řekl Sir Alex Ferguson pro manutd.com.

"Carling Cup nám v posledních letech dobře posloužil, mohl jsem využít hráče, kteří nedostávali moc herních příležitostí. Navíc jsme v posledních dvou letech zvítězili, což byla obrovská výhoda. Hrát ve Wembley a soutěžit o medaile je pro růst hráčů velmi důležité."

Jak už bylo řečeno, poslední dva ročníky Carling Cupu Manchester United vyhrál, ale v předchozích letech byl vyřazen hned v úvodní fázi poháru. United tehdy porazili například Coventry City nebo Southend United.

"Když se na to podívám zpětně, tak i brzké vypadnutí proti Coventry a Southendu, bylo pro nás dobrou zkušeností, ačkoliv bychom raději v těchto zápasech zvítězili. Pamatuji si, když na Old Trafford přijelo Coventry a porazilo nás. Naši mladíci jednoduše zapomněli, že se jedná o pohárové utkání, a že když odvete slabý výkon, trest bude v podobě vypadnutí ze soutěže. Coventry na druhé straně bylo velmi hladové po úspěchu a zasloužili si vyhrát. To byla pro nás velká lekce, která nám v utkání proti Scunthorpe pomůže."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.