Scholes touží po zisku Carling Cupu

Veterán Manchesteru United Paul Scholes ví, že přední celky anglické Premier League neberou Ligový pohár na lehkou váhu.

Zatímco některé kluby se v této soutěži zaměřují pouze na zkoušení mladých hráčů, Rudí ďáblové půjdou tvrdě za vítězstvím. Scholes dobře ví, že případná účast ve finále mu dá možnost zahrát si na legendárním Wembley a 35letý záložník touží po zisku všech trofejích a triumf v Ligovém poháru nesmí být výjimkou. Svěřenci Alexe Fergusona se zítra, v rámci 3. kola, představí na půdě Scunthorpe United a je samozřejmostí, že v utkání uvidíme řadu mladých hráčů.

„Minulou sezonu jsme chtěli za každou cenu vyhrát a naše priority jsou stále stejné. Zápasy Ligového poháru se hrají ve vysokém tempu. V jiných zemích možná neberou pohárová střetnutí tak vážně. Zde toužíte vyhrát každý zápas. Zítra nás jistě nečeká nic jednoduchého. Scunthorpe hrají doma, kde jsou prakticky bezchybní a na místech, jako je toto se může stát opravdu cokoliv. Doufám ale, že bez větších problémů postoupíme a přiblížíme se tak k vysněnému finále ve Wembley.“

Sir Alex Ferguson nedávno uvedl, že zítra dá šanci i některým mladým hráčům, kteří potřebují nasbírat cenné zkušenosti. „V kádru máme mnoho hráčů, kteří potřebují hrát zápasy. Je důležité, aby se prostřídali všichni kluci. Tento systém zde funguje již po 10 let a noví hráči si jej taktéž potřebují zažít. V týmu je 25 fotbalistů a pouze 11 může nastoupit. Vždy musíte být připraveni, že vás může trenér povolat,“ zakončil velezkušený Scholes.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.