Evra byl naštvaný na úpadek obrany

Patrice Evra se po zápase s Liverpoolem přiznal, že cítí směs radosti a hlavně také úlevy, když United zvládli derby vítězstvím 3:2.

Manchester měl toto utkání pod kontrolou už kolem 60. minuty, kdy Dimitar Berbatov zvyšoval perfektní ranou na 2:0. Jenže přišly opět výpadky v obraně – podobně jako ve venkovních zápasech s Fulhamem a Evertonem – a ty daly týmu Roye Hogsona možnost vyrovnat stav na 2:2, což se také podařilo.

Naštěstí ale Berbatov svým gólem 6 minut před koncem dokončil svůj první hattrick v dresu United a zařídil, že 3 body zůstaly na Old Trafford, ale Patrice Evra byl i přes potěšení z vítězství naštvaný, že obrana opět zaznamenala výpadek.

,,Musíme to zastavit,‘‘ řekl pro MUTV. ,,Nesmíme dělat věc s takovou nervozitou – zase jsme díky tomu dohrávali zápas v infarktovém stavu!‘‘

,,Myslím, že všichni fanoušci si zápas užili, ale pro nás je to obava, jestli se dokážeme zvednout z dvou rychlých inkasovaných gólů a já z toho nejsem vůbec nadšený. Nevím, proč si věci tolik komplikujeme – ten zápas pro nás mohl být mnohem snadnější. Podobná věc se nám stala s Evertonem.‘‘

,,Jak jsem řekl, jsem šťastný, že jsme vyhráli, ale musíme zajistit, aby se podobné výpadky už neopakovaly.‘‘

Další věc, která přispěla k důležitosti tohoto derby byla ta, že Manchester United i Liverpool už ze začátku ligy poztrácely nějaké body a oba chtěli vyhrát.

Evra se domnívá, že kdyby United proti Merseysiders ztratili další body, mohlo to mít reálný dopad na očekávání mistrovského titulu.

,,Hrajete na Old Trafford a vedete 2:0 proti Liverpoolu a za pár minut je to najednou 2:2. Pokud by utkání skončilo remízou, mohli bychom si potom říct ,jak chcete vyhrát ligu, když nedokážete vyhrát zápasy, jako byl tento?‘ Byla to jedna nehoda proti Fulhamu, jedna proti Evertonu, ale pokud by se to samé stalo znovu, klidně bychom mohli mluvit, že vyhrát ligu už bude těžké.‘‘