Berbatov: Nejlepší zápas v dresu United

Dimitar Berbatov po včerejším utkání s Liverpoolem odcházel domů s velkým úsměvem a podepsaným míčem. Pro bulharského útočníka to bylo nejlepší utkání v dresu United.

"Byl to nádherný den, zvláště pro mne. Vstřelil jsem totiž hattrick a porazili jsme naše rivaly z Liverpoolu. Po utkání byl v kabině každý šťastný. Já jsem samozřejmě také šťastný a domů budu odcházet s velikým úsměvem na tváři, protože jsme vyhráli velmi důležité utkání. Byl to pravděpodobně můj nejlepší zápas v dresu United, ale určitě nechci, aby byl také mým posledním utkáním. Musím i nadále tvrdě pracovat a snad se ještě vylepším věci, na kterých pracuji. Dneska mi opravdu všechno vyšlo, nicméně musím poděkovat svým spoluhráčům, kteří mi branky připravili," řekl Berbatov pro MUTV.

Bulharskému útočníkovi se povedla druhá branka, když brankáře Reinu překonal střelou přes hlavu. Tato branka je velkým favoritem na nejlepší branku sezony, ale samotný Dimitar uvádí, že branku moc dobře neviděl.

"Abych řekl pravdu, tak jsem neviděl míč, jak míří do sítě. Slyšel jsem pouze radost fanoušků, takže pak už bylo jednoduché domyslet si, co se asi stalo. Pokud míč skončí v síti, mně osobně je jedno, jakým způsobem to bylo. Jestli to bylo nůžkami nebo jenom doklepnutím do prázdné branky."

V té době Manchester United vedl už 2:0 a vše nasvědčovalo tomu, že dokráčí k pohodlnému výsledku. Opak byl ale pravdou, když během šesti minut dvěma brankami vyrovnal kapitán Reds Steven Gerrard. Když už to vypadalo, že Manchester opět ztratí body v dobře rozběhnutém utkání, přišel centr Johna O’Shea a třetí branka Dimitara Berbatova.

"Když to bylo 2:2, myslel jsem si, že to dopadne jako v předcházejících utkáních. Nicméně jsme ukázali bojovného ducha a vždy bojujeme až do konce. Vstřelili jsme třetí branku a myslím si, že celkově jsme si vítězství zasloužili. Liverpool sice předvedl dobrý výkon, ale my jsme si výhru zasloužili více. Doufejme, že v budoucnosti si to už nebudeme takto zbytečně komplikovat. Když vedete 2:0, tak je to samozřejmě dobré, ale lepší by bylo vedení 3:0. Stále ale pracujeme a stále se zlepšujeme. Před námi je ještě dlouhá cesta a snad na konci sezony budeme na vrcholu."

Po rušném odpoledne na Old Trafford bude následovat pohodová noc. Berbatov prozradil, že svůj hattrick nebude nějak extra oslavovat.

"Půjdu domů a budu si hrát se svými dětmi. Nechystám nic speciálního. Zítra je další den a příští neděli nás čeká další utkání. Tak to prostě je."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.