Sir Alex Ferguson obhajuje svůj tým

Včerejší sestava se nezdála být podle některých slov úplně optimální. Sir Alex Ferguson však brání výkon svých hráčů, kteří včera nastoupili do zápasu Ligy Mistrů proti Rangers, a je přesvědčen, že mohli zápas klidně vyhrát.

 Oproti poslednímu ligovému zápasu v Goodison Parku s Evertonem, který United smolně v závěru ztratili ze svých rukou, nezůstal v základní sestavě pro utkání Champions League ani jeden hráč s výjimkou Fletchera. Manažer Rudých Ďáblů se tedy rozhodl udělat hned 10 změn a věřil, že mu to přinese úspěch. To se však hráčům nepodařilo a prolomit pětičlennou dobře fungující obrannou zeď nebylo v jejich silách.

„Hráli jsme proti velmi silnému týmu. Lidé možná zapomínají, že celkem 10 hráčů, kteří hráli proti Rangers, hráli proti Chelsea v Community Shieldu. Bylo to tedy adekvátní a skvělé mužstvo a já nemám k naší hře žádné zvláštní výhrady. Myslím si, že jsme mohli zápas vyhrát.“ řekl Sir Alex Ferguson pro Sky Sports

Pět hráčů ze základní sestavy má medaile z Ligy Mistrů – Tomazs Kuszczak, Wes Brown, Rio Ferdinand a Wayne Rooney. Park Ji-Sung má mnoho zkušeností z reprezentačních duelů a Antonio Valencia a Wayne Rooney byl jedněmi z nejlepších hráčů poslední sezóny. Z těch, kdo ještě nemají tolik zkušeností, byli na hřišti pouze Chris Smalling a Fábio.

Sir Alex dodává, že problém nebyl ve výběru hráčů, ale v zarputilé a houževnaté obraně Rangers.

„Hráli jsme s velkým odhodlání a dobrou intenzitou. Soupeře jsme přehrávali a všichni hráči pracovali tak, jak měli a plnili své povinnosti, ale bylo nad jejich síly dostat se do pokutového území. Defenziva Rangers byla dobře sehraná a jejich systém hry, který používají pro venkovní zápasy, byl nakonec úspěšný. Musím uznat, že prolomit jejich obranný blok, který hrál velmi dobře, bylo takřka nemožné,“ říká Ferguson.

Boss Manchesteru United také potvrdil, že hlavním problémem byl nedostatek šancí ke vstřelení nějakého gólu, protože hráči United si nedokázali žádnou vytvořit.

„Všechny naše střelecké pokusy, o které se staral především Darron Gibson, byli mimo velké vápno. Jednu možnost měl v první půli Rooney, ale přihrával Hernandézovi a ve druhém poločase se ve vápně s míčem ocitl Fletcher, jenže byl včas zastaven. Nekopali jsme ani mnoho rohových kopů. Musíme zkrátka říci, že Rangers odvedli dobrou práci.“

„Já pokaždé říkám, že k postupu ze skupiny do vyřazovací fáze je potřeba 10 bodů a v posledních letech jsme se mohli spolehnout na naše domácí zápasy. Tentokrát jsme zaváhali, ale máme alespoň ten jeden bod. Nyní je náš cíl jasný – Potřebujeme nyní získat devět bodů z následných pěti utkání,“ zakončil Sir Alex Feguson.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.