Gary Neville už nebude kapitánem Manchesteru United

Sir Alex Ferguson potvrdil, že anglický obránce Gary Neville už nebude kapitánem Manchesteru United.

Gary Neville převzal funkci kapitána po Royi Keanovi, který z klubu odešel v roce 2005. V posledních třech sezonách ale Neville nastupoval kvůli častým zdravotním problémům jen sporadicky a proto musel roli kapitána vykonávat někdo jiný.

Za normálních okolností by měl Neville nahradit Ryan Giggs, ale podle posledních zpráv to vypadá, že novým kapitánem Manchesteru United bude srbský obránce Nemanja Vidič. Vidič si totiž kapitánskou pásku navlékl v posledním utkání proti Evertonu a to i přesto, že v základní sestavě nastoupil i Gary Neville.

Ferguson sice uvádí, že Neville bude i nadále klubovým kapitánem, ale je důležité, aby kapitánskou pásku nosil někdo, kdo hraje pravidelně.

"Gary je stále klubový kapitán, ale musím se podívat po někom, kdo bude pravidelně hrát každý týden. V posledních dvou či třech sezonách kapitánská páska hodně putovala. Neměli jsme stálého kapitána, jelikož Gary kvůli zraněním nemohl pravidelně hrát. Pokud by byl po celou dobu k dispozici, potom by byl kapitán. Se vším respektem ke Garymu musím najít někoho, kdo bude pravidelně hrát. On i my všichni víme, že on každý týden hrát nebude," řekl Sir Alex Ferguson.

"Je to velká pocta, ale nikdy to pro mne nebylo prioritou. Po většinu své kariéry jsem kapitánem nebyl, takže to není nic neobvyklého," řekl samotný Gary Neville.

Novým kapitánem Manchesteru United se tak pravděpodobně stane Nemanja Vidič nebo Rio Ferdinand. Manažer Rudých ďáblů Sir Alex Ferguson ale nechtěl prozradit, komu kapitánskou pásku svěří.

"Komplikujete tyto věci schválně? Nebudu to komentovat. Ještě jsem se nerozhodl," řekl se smíchem Fergie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.