Sir Alex Ferguson před startem Ligy mistrů

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson přiznal, že jej stále pronásleduje noční můra jménem Bayern Mnichov. Ten totiž v minulé sezoně vyřadil anglický klub ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Skotský manažer během 24 let strávených na Old Trafford celkem dvakrát dovedl anglický tým k triumfu v Lize mistrů. Podle něj měl ale Manchester United tuto prestižní soutěž vyhrát častěji. Manažer United uvádí, že některé porážky byly prostě nevyhnutelné.

Některé ale zase byly zbytečné jako například vyřazení z minulého ročníku milionové soutěže. Manchester United totiž v odvetě čtvrtfinále vedl nad Bayernem Mnichov už 3:0, ale německý klub nakonec snížil na 3:2 a díky většímu počtu branek vstřelených na hřišti soupeře postoupil do semifinále.

"Celkem jsme vyhráli pouze třikrát, což je na klub takového kalibru málo, ale častokrát jsme měli smůlu. Jindy jsme zase zbytečně vypadli. Realita je prostě taková, že jsme mohli soutěž vyhrát jiné dva nebo tři roky. Stále myslím na zápas proti Bayernu Mnichov z minulé sezony. Pořád mám kvůli tomu špatné spaní. Jsem naštvaný z toho, jakým způsobem jsme prohráli. Zápas jsme měli pod kontrolou, dokud nebyl vyloučen Rafael a pak se vrátili do hry.," řekl Sir Alex Ferguson pro The People.

"Výsledek stále bolí, ale v roce 1997 v utkání proti Borussia Dortmund na Old Trafford jsme měli tak 15 šancí, z toho jsme osmkrát šli sami na brankáře. Kdybychom postoupili přes Bayern Mnichov, tak si myslím, že bychom postoupili až do finále a proti Inter Milán bychom byli favorité."

Manchester United letošní pouť Ligou mistrů začne v úterý domácím utkáním proti Glasgow Rangers. Sir Alex Ferguson rozhodně nechce toto utkání podcenit.

"Rangers plně respektujeme, a když se podíváte na jejich historii, tak je nemůžete brát na lehkou váhu. Waltera Smithe znám velmi dobře a vím, že porazit jeho mužstvo bude velmi složité. Po zápase Walter dostane láhev dobrého vína, ale snad to bude jediné, co si z Old Trafford odveze."

Ferguson si rovněž myslí, že Real Madrid pod vedením Jose Moruinha bude mnohem silnější než z posledních sezon.

"Příchodem Mourinha do Realu Madrid se určitě zvýšily jeho šance na úspěch. Nyní budou mít větší šanci, mají lepší tým. Je to první trenér Realu Madrid, který kupoval nové hráče s rozvahou."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.