Ohlasy na výkon Wazzy v utkání se Švýcarskem

Zdá se, že se nám Wayne Rooney opět začíná vracet do formy a ukazuje to mimojiné i na reprezentační úrovni. Po utkání se Švýcarskem se na něj valila jen samá chvála.

Anglie po vítězství 4:0 ve Wembley nad Bulharskem, ve kterém byl Wayne u všech čtyřech gólů – přesněji 3 přímé asistence a jedna nepřímá – zavítala na druhý kvalifikační zápas o Euro 2012 ve Švýcarsku, kde se střetla s tamním národním týmem.

Wazza se v posledních dnech potýká s osobními problémy týkající se jeho údajné nevěry a hodně se spekulovalo o tom, jak zapůsobí na hráčovu psychiku. Zatím to ale nevypadá, že by na hřišti předváděl nějaké slabé výkony – potvrdil to právě proti Švýcarsku.

Utkání začali Angličané výborně, protože se už v 10. minutě trefil právě Wayne Rooney, který tak ukončil svůj takřka roční gólový půst v reprezentaci. Navíc odehrál 79 minut a předvedl velice solidní výkon. Anglie nakonec porazila Švýcary 3:1, když druhý gól dával Adam Johnson a třetí Darren Bent.

,,Ten gól byl pro Rooneyho důležitý,‘‘ řekl jeho týmový kolega z reprezentace Steven Gerrard. ,,Před zápasem se nejvíc diskutovalo právě o něm a je skvělé, že vstřelil gól už v 10. minutě. Jsem si jistý, že mu to hodně pomohlo a byl v utkání znovu senzační – stejně jako v pátek. Určitě bude na další utkání kvalifikace ještě lepší.‘‘

Na jeho adresu se vyjádřil také sám reprezentační trenér, Fabio Capello: ,,Rooneyho gól pomohl jak jemu, tak hlavně nám. Jeho pohyb po hřišti byl dobrý, stále vyvíjel pressing na dva rozehrávající švýcarské hráče. Jsem z jeho výkonu opravdu šťastný. Hrál velmi dobře, vždy byl v centru dění. Je pro nás velmi důležitým hráčem. Byl na něj v posledních dnech vyvíjen velký tlak, ale přesto zahrál skvěle.‘‘