Gibson: Trapattoni mi navrhl, abych odešel z United

Dvaadvacetiletý irský reprezentant Darron Gibson řekl, že pokud by měl hrát pravidelně za reprezentaci, musel by odejít z United, aby hrál více zápasů i na klubové úrovni. To ale podle samotného Gibsona nepřipadá v úvahu.

Národní tým Irska v současné době trénuje Ital Giovanni Trapattoni, který se svým mužstvem nyní absolvuje, stejně jako celá Evropa (snad jen s výjimkou Vatikánu, pozn. redaktora.) kvalifikaci na Euro 2012. V základních sestavách pro tyto zápasy, ale nefiguruje hráč Manchesteru United Darron Gibson, který je buď úplně opomíjen, nebo jen vysedává na lavičce náhradníků.

Gibson si za první tým Irska poprvé zahrál 22. srpna roku 2007 v přátelském zápase s Dánskem, do kterého naskočil jako střídající hráč v 54‘. Od té doby odehrál včetně zmíněného utkání pouze 9 zápasů a sám hráč se domnívá, že by si zasloužil více příležitostí hrát za reprezentaci Irska.

Letos v srpnu nastoupil Darron jako střídající hráč k přátelskému utkání s Argentinou, ale v prvním kvalifikačním zápase na Euro 2012 proti Arménii byl pouze na lavičce náhradníků a do duelu nezasáhl.

Italský kouč Irska říká, že pokud Gibson opustil United a hrál by více na klubové úrovni, výrazně by tím zvýšil své šance na to zahrát si také v národním mužstvu. Dodal také, že by pro něho bylo lepší, kdyby United opustil, protože na Old Tafford nedostává tolik herních příležitostí, kolik by potřeboval.

I přes to, že střední záložník United očekává, že v dnešním pro Irsko domácím zápase s Andorou bude opět na lavičce náhradníků, rady zkušeného italského trenéra zamítá a reaguje na ně se slovy:

„Nad tímto návrhem jsem se musel pousmát. Pokud trenér Trapattoni chce, abych přestoupil do klubu jako třeba Stoke City, které se o mě zajímalo a kde bych hrál častěji než v United, pak říkám jasné ne! Neříkám, že právě Stoke je špatný klub, ale tam bych neměl šanci vyhrát nějakou trofej a to v United mám. Navíc je to klub, který mi dává přesně to, co potřebuji,“ řekl Gibson pro Belfast Telegraph.

„Kam jinam bych měl odcházet? V jakém jiném klubu než Manchesteru United, bych mohl nejlépe zlepšovat svou hru? Abych byl upřímný, když se mi Trapattoni snažil říct, že by pro mě byl jiný tým lepší a pomohl mi rozvinout mou hru, musel jsem se smát. Přejít z Manchesteru United někam jinam, mi prostě nadává smysl a nedovedu si představit, že bych hrál někde jinde.“

Ačkoliv Gibson v této věci s Trapattonim zásadně nesouhlasí, zdůrazňuje, že se svým nadřízeným nemá problémy a dodává:

„Mám s Trapattonim dobrý vztah. Myslím si, že je tím správným mužem na svém místě,“ zakončil Darron Gibson.

Na větší využítí v národním týmu Irska si tak Darron bude muset ještě počkat. Nás může jedině těšit, že chce spojit svou budoucnost s United i když tím obětuje výraznějším prosazením v reprezentaci, kde se ale v pozdějších letech ještě jistě plně uplatní.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.