Trenér Hitzfeld kvůli jazyku odmítl United

Švýcarský trenér Ottmar Hitzfeld řekl, že odmítl možnost, aby se stal manažerem Manchesteru United v době, kdy klub hledal nástupce Sira Alexe Fergusona, který v roce 2002 oznámil svůj konec.

Hitzfeld vyhrál Ligu mistrů s Borusií Dortmund v roce 1997 a s Bayernem Mnichov v roce 2001 – v tomto případě na své cestě za trofejí vyřadil Manchester United a mírně tak umírnil zklamání fanoušků z roku 1999.

A poté, co Ferguson v sezóně 2001/02 oznámil, že plánuje odchod do důchodu, byl to právě Hitzfeld, který se měl stát novým trenérem United.

Ferguson však nakonec změnil své rozhodnutí, ale ještě předtím sdělil Hitzfeld, že by ani tak nebyl ochoten přijmout tuto nabídku, neboť měl pocit, že není schopen efektivně komunikovat anglicky.

,,Nechci jít až příliš do detailů, protože to bylo pouze mezi mnou a Manchesterem, ale rozhodl jsem se zůstat v Německu, protože jsem se vždy raději vyjadřoval v mém rodném jazyce, což je němčina,‘‘ řekl Hitzfeld pro Telegraph.

,,Nemyslel jsem si, že bych mohl s hráči ideálně komunikovat v angličtině. Nemohl bych totiž úplně vyjádřit své pocity a emoce.‘‘

,,Hráči ve švýcarské reprezentaci mluví mnoha různými jazyky, včetně italštiny, francouzštiny a angličtiny, ale vždy když trénujeme, mluvíme německy. Všichni hráči to chápou. Pokud jsou ale přece jen nějaké problémy, pak jeden z mých trenérů používá klidně italštinu nebo francouzštinu, ale já osobně mluvím pouze v němčině a je to tak lepší.‘‘

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.