Joshua King přemýšlí o své blízké budoucnosti

Mladý útočník Manchesteru United je momentálně na tříměsíčním hostování v klubu Preston End, ale už nyní přemítá o tom, kde bude hrát, až mu hostovačka skončí.

 Celým jménem Joshua Christian Kojo King. Norský hráč tmavé pleti s gambijskými kořeny přišel na Old Trafford 16. ledna roku 2008 z norského týmu Valerenga. Od té doby hrál za mládežnické mužstvo U-18 a později nastupoval i za rezervní tým United. Svůj debut za áčko Manchesteru United si, tehdy sedmnáctiletý Joshua odbyl 23. září 2009 v utkání Carling cupu proti Wolverhamptonu, do kterého zasáhl jako střídající hráč v 81‘, kdy vystřídal Dannyho Welbecka, který také utkání svým jediným gólem rozhodl.

V rezervním týmu se mu celkem dařilo, ale díky velké konkurenci v útoku United, jej zde Sir Alex Ferguson více nevyužil. Joshua však fotbalově rostl a potřeboval se dostat o úroveň výš. Během léta o něj projevil zájem Preston End, který v současné době koučuje Fergusonův syn Darren. Oba týmy i sám hráč s touto variantou souhlasili a tak se osmnáctiletý Joshua 7. sprna tohoto roku připojil k týmu Preston End, který hraje druhou nejvyšší anglickou soutěž a kde King stráví celkem tři měsíce.

Za tento celek zatím Joshua odehrál 6 zápasů, ve kterých vstřelil jeden gól.

King přiznává, že byl celkem překvapen, když se dozvěděl o možnosti hostování, kterou mu Sir Alex Ferguson nabídl, v tak brzkém věku jeho kariéry a on sám neví, co s ním bude, až se vrátí.

„Zatím jsem nepřemýšlel o tom, že bych šel někam hostovat takhle brzy. Spíš jsem s tím počítal až po Vánocích,“ řekl King pro Lancashire Evening Post.

„Když mi pan Ferguson řekl, že by si mě chtěl Preston půjčit na hostování, byl jsem trochu zaskočen. Ale nyní jsem rád, že jsem tuto možnost přijal a užívám si to. Jsem zde na tříměsíčním hostování, ale nyní sám pořádně nevím, co se mnou má vedení dále v plánu až mi zde pobyt skončí.“

„United mě zde během mého působení sledují a až se opět vrátím do Manchesteru, chtěl bych pokračovat v rozdělané práci tam, pod Ole Gunnarem Solskjaerem, který trénuje rezervu,“ zakončil talentovaný King.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.