Giggsyho žádost o střílení branek

Ryan Giggs je potěšen tím, jak si United rozdělili góly mezi více hráčů a trvá na tom, že tento trend musí vydržet i nadále.

Red Devils mají prozatím na gólové listině 8 hráčů s tím, že Dimitar Berbatov zatím této listině vévodí, se svými třemi zásahy ve čtyřech utkáních (počítáno od Community Shield).

34-brankový zátah, který měl na svědomí v minulé sezóně Wayne Rooney, byl nezbytný k tomu, aby United bojovali o titul i v posledním zápase sezóny – nakonec však brali jen pomyslné ,stříbro‘. Ryan Giggs byl potěšen, že se Rooneymu podařilo vstřelit první gól v této sezóně.

Nicméně, 36-letý záložník připouští, že se tým až příliš spoléhal na Wayna Rooneyho v minulé sezóně a říká, že je důležité, aby se do střílení branek dále zapojovali všichni.

,,Nemůžeme spoléhat pouze na Wayna, jako v minulé sezóně‘‘, řekl pro MUTV. ,,Berba začal zatím dobře a vytvořil si v zápasech hodně šancí, ale dost jich také neproměnil.‘‘

,,Ale dávat góly musí i záložníci, obránci – prostě všichni. Jako tým musíme skórovat z různých oblastí na hřišti.‘‘

Výhra United 3-0 nad West Hamem v sobotu zajistila udržení se v kontaktu vedoucí Chelsea, kteří ligu začali perfektně.

Způsob, jakým United ztratili 3 body na Craven Cottage, stále Giggse mrzí, ale na druhou stranu byl spokojen s výkonem, který podali v dalším kole proti svěřencům Avrama Granta.

,,Byli bychom rádi, kdybychom teď měli 9 bodů z 9 možných, ale nemáme,‘‘ připustil. ,,V našich dvou domácích zápasech jsme hráli opravdu dobře, a to je potěšující.‘‘

,,Víme, že bychom mohli být v lepší pozici, ale poslední dva roky jsme na Fulhamu ztratili, tak bychom se na to možná měli dívat tak, že jsme získali alespoň bod.‘‘

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.