Chris Smalling potřebuje více času

Naše letní posila Chris Smalling si pomalu zvyká na své nové působiště. O jeho blízké budoucnosti promluvil bývalý výborný obránce Manchesteru United Gary Pallister.

 Celým jménem Christopher Lloyd Smalling strávil předchozí dvě sezónu ve Fulhamu, za který odehrál celkem 13 zápasů. Dvacetiletý talentovaný stoper se však toto léto rozhodl připojit Manchesteru United, který o něho velmi stál, za sumu zhruba 8 milionů eur, jako jedna ze tří letních posil Red devils.

 Anglický reprezentant do 21 let, kterého tento pátek a příští týden v úterý čekají reprezentační povinnosti v podobě zápasů s Portugalskem a Litvou, si také už stihl odbýt svůj ligový debut v rudém dresu v sobotním utkání proti West Hamu, když v 74‘ vystřídal Jonnyho Evanse. Na své další starty si však díky velké konkurenci v obraně bude muset zřejmě počkat.

K této věci řekl pár slov bývalý skvělý obránce United Gary Pallister, který byl nadšen tím, když se Chris Smalling rozhodl podepsat smlouvu a přestoupit na Old Trafford. Zároveň však dodává, že obránce potřebuje více času na to, aby se přizpůsobil životu v United, než bude schopen plně konkurovat svým spoluhráčům.

„Chris s námi strávil celou letní přípravu na novou sezónu. Během našeho turné po Severní Americe, odehrál několik přípravných zápasů, ve kterých vypadal velice dobře. Byl, silný, rychlý a dobrý s míčem u nohy. Dokonce se mu podařilo i skórovat proti týmu Chivas Guadalajara. Na nějaké bližší hodnocení je ale přece jen ještě dost brzy,“ řekl Pallister.

„Někteří hráči sem přijdou s velkým odhodláním, ale jejich velké očekávání je rázem zastaveno, protože poznají, že nemohou hrát v každém zápase. Ale já si jsem jistý, že Chris, zde má všechno co potřebuje, aby byl spokojený.“

Gary Pallister přiznává, že Smalling má před sebou ještě dlouhou cestu, než dosáhne úrovně kvalit a schopností Ria Ferdinanda nebo Nemanji Vidiče, ale dodává, že mu jeho instinkty říkají, že Red devils našli ve skále diamant, který může po jeho obroušení zářit stejně jasně jako jeho spoluhráči z obrany.

„Viděl jsem ho hrát v několika zápasech v dresu Fulhamu a on je jako stvořený pro Premier League. Takže když na sobě bude intenzivně pracovat během tréninku, může svému manažerovi snadno dokázat, že má stále skvělý čich na výběr talentů, ze kterých se v United stávají hráči světové třídy a že Chris může jednou být jejich plnohodnotným nástupcem,“ zakončila legenda United Gary Pallister.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.