Edwin van der Sar na konec kariéry v tuto chvíli nemyslí

Nizozemský brankář Manchesteru United přiznal, že je na Old Trafford šťastný a o konci kariéry v tuhle chvíli nepřemýšlí. Zároveň dodává, že chce chytat na té nejvyšší úrovni dokud to jen půjde a zdůrazňuje důležitost důvěry klubu, kterou do něj vkládá.

Brankářská jednička Red devils se cítí skvěle a i v této sezóně chce týmu pomoci v bojích o cenné trofeje. Van der Sarovi bude v říjnu už 40 let, ale má stále tolik elánu jako, když to United před 5 lety přišel z Fulhamu, ba co víc, nyní je ještě o mnoho zkušenějším a vyspělejším gólmanem.

Po každé odehrané sezóně se zde objevuje otázka, zda to nebyla jeho poslední. Edwin se pro zatím vždy rozhodl pokračovat a držet krok se svými veterány Ryanem Giggsem, Paulem Scholesem a Gary Neville. Sám brankář je velmi rád, že mu zdraví přeje a on může působit na té nejvyšší úrovni.

„Nemám strach o to, kdy přijde den, kdy budu muset ukončit mé brankářské řemeslo. Jsem v tomto ohledu nad věcí, takže se o to tolik nestarám. Když jsem byl mladší, představoval jsem si, že skončím, až mi bude okolo pětatřiceti. Je normální o tom v mládí přemýšlet, když hrajete na vysoké úrovni a odhadujete, kdy by bylo vhodné přestat.“

„Chtěl jsem to také tak udělat, ale poté jsem dostal nabídku od Manchesteru United a v pětatřiceti se rozhodl ještě nekončit. Myslím, že jsem udělal dobře, protože se mi v tomto klubu moc líbí a hraji za něj rád. Příchod na Old Trafford mi zřejmě otevřel nové obzory a já poznal, že moje kariéra ještě nekončí,“ říká Van der Sar.

Edwin van der Sar také dodává, že má pocit, který mu říká, že Sir Alex Ferguson mu dává plnou důvěru a tudíž není nutné o odchodu uvažovat.

„Klub musí být šťastný. Pokud by někdo nebyl spokojeni s tím, jak chytám, pak není na místě stát v cestě. V předminulé sezóně jsem měl poraněné dva prsty, o něco později přišlo ještě zranění kolena, ale pokaždé, jsem se rychle vyléčil a mohl pokračovat dál. Tohle pro mě bylo velice důležité.“

„V loňské sezóně jsem zažil nepříjemnost s mou ženou, ale vedení klubu pochopilo celou situaci a podpořilo mě. Po mém návratu se ukázalo se, že tým stále věří v mé kvality a schopnosti, protože jsem sezónu dochytal.“

„Vždy je pěkné, když na obě tvrdě pracujete a poté se vrátíte a při první příležitosti si vedete dobře a uděláte věci, tak jak jsou potřeba. Je důležité vědět, že mi v klubu stále důvěřují,“ zakončil Edwin van der Sar.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.