Sir Alex Ferguson po zápase: "Jsem potěšený týmovou hrou"

Manažer Red devils řekl, že je s vítězstvím spokojený a i když byl zápas z pohledu United po individuální stránce dobrý, vyzdvihuje především celkovou spolupráci mužstva.

 Hráči, od kterých se očekává nejvíce gólů tedy Dimitar Berbatov, Nani a Wayne Rooney, vstřelili každý jeden gól a mohou být se sebou spokojeni. Ale Sir Alex pochválil své svěřence především za výkon celého týmu, který předvedl skvělou kolektivní práci.

 „Byl to velmi povedený zápas z naší strany a naše držení míče bylo rovněž dobré. Ale nejvíce se mi líbil výkon týmu jako celku. Všichni chtěli míč, o který si říkali svým pohybem, z čehož plynula pěkná souhra a kombinace. Dobře spolupracovali a předvedli vydařený kolektivní výkon.“ řekl Ferguson

Nani byl televizí ESPN vyhlášen mužem zápasu a Sir Alex Ferguson byl potěšen hrou portugalského křídla na pravé straně zálohy.

„Měl jsem trochu problém, protože Nani dává přednost hraní na pravé straně, kde působí Valenica. Ale zvolil jsem jeho na místo Antonia, který zůstal na lavičce. Oba jsou velmi dobří, ale dnes jsem se rozhodl takto. Mám to těžké, když si mám mezi nimi vybrat.“

Nani vstřelil pěkný druhý gól United a o pár minut později přihrál na gól Berbatovovi, který se trefil rovněž parádně.

„Byl to opravdu úžasný gól, který vstřelil Nani. Poté Naniho nahrávka na nůžky Berbatova a následný gól, který byl také velice povedený. Berbatov má pro takovéhle situace velice dobrou techniku. Navíc ti, kdo dnes organizovali většinu našich akcí, byli Paul Scholes a právě Dimitar. Oba zahráli skvěle a musím je oba pochválit.“

Velmi vítaným faktem zápasu bylo, že Wayne Rooney se po 13 bezgólových zápasech v řadě za United a Anglii opět střelecky prosadil. Sir Alex Ferguson, ale těmto statistikám velkou váhu nedává.

„Je fajn, že Rooney vstřelil gól, ale pro mě je vždy podstatnější jeho výkon v zápase. On fotbal miluje a je vždy plný energie. To je jedině dobře, protože si minulý víkend fotbalu moc neužil, jelikož chytil virus. Ale celý týden trénoval a vypadal a cítil se o mnoho lépe, takže jsem neměl pochyb o tom, že ho můžu nasadit do dnešního zápasu."

Celkově mě těší, že náš tým předvedl takovouto týmovou spolupráci. Využívali jsme křídelních prostor a snažili se vymyslet něco dopředu. Tudy vedla naše cesta k úspěchu. Po akcích z kraje pole ostatně padly všechny naše dnešní góly. Na druhý gól jsme si museli chvíli počkat, ale protože jsme hráli naši hru, dočkali jsme se. Dnes to byl dobrý výkon a já jsme spokojen“ zakončil Sir Alex Ferguson.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.