Vidič se těší na návrat Ria Ferdinanda

Skvělá zpráva. 31-letý anglický obránce se již zapojil do tréninku. Tato novina potěšila i srbského stopera Nemanju Vidiče, který přiznal, že už se velmi těší na to, až se Rio Ferdinand opět objeví při zápasech vedle něho na pozici středního obránce.

Zpráva o tom, že se Rio Ferdinand již zapojil do tréninku a jeho návrat na hřiště se uskuteční dříve než se původně čekalo, udělalo jeho týmové u parťákovi Nemanju Vidičovi ohromnou radost.

Rio Ferdinand byl sužován nepříjemnými zraněními posledních 12 měsíců. Měl problémy se zády, poté ho zlobilo tříslo a nyní měl potíže s vazy v koleni. Z toho důvodu musel vynechat více než polovinu zápasů minulé sezóny, přišel o Mistrovství světa v JAR, o letní přípravu United a nestihl ani úvodní zápasy nové sezóny.

Jeho poslední zranění kolene jej mělo vyřadit ze hry až do konce září, ale jak se nyní ukázalo, Rio se do hry vrátí už o něco dříve. Tuto informaci ostatně potvrdil sám Sir Alex Ferguson, který v pátek sdělil, že Ferdinand již začal opět trénovat a k dispozici by mohl být už po reprezentační pauze.

Vidič už se hodně těší, až se Rio opět objeví vedle něho a společně tak vytvoří obávanou stoperskou dvojici. Zároveň také doufá, že jim tato spolupráce do budoucna vydrží co možná nejdéle.

 "Rio s námi již začal znovu trénovat a já jsem nesmírně rád, že je zpět. Mám z toho dobrý pocit."

"Minulou sezónu měl velkou smůlu na komplikované zdravotní potíže a já jen doufám a přeji si, aby mu zdraví vydrželo a on mohl ukázat, že je pro United stále skvělým a velmi důležitým hráčem," řekl Vidič.

"Je zvláštní, že jsme spolu odehráli už tolik zápasů, ale v minulém ročníku jsme prostě najednou byli oba zranění a to nám zkrátka znemožňovalo hrát pravidelně spolu."

"Hrajeme vedle sebe už více než čtyři a půl roku, takže už jsme na sebe zvyklí a je o to jednodušší mezi sebou spolupracovat. I přes to, že jsme neměli možnost hrát delší dobu vedle sebe, vím, že naše parťáctví nezmizelo. Ukázali jsme, že za ta léta co spolu hrajeme, máme mezi sebou skvělý vztah a na hřišti si rozumíme, ale samozřejmě je důležité, abychom oba byli v dobré formě, do které se opět dostaneme během tréninku a také herní praxí při zápasech. Doufejme, že se toho už brzy dočkáme," zakončil  potěšený Vidič.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.