Manchester United je ochoten platit za Fergusonův bojkot vůči BBC

Manchester United je připraven platit pokuty za svého manažera Alexe Fergusona, který odmítá poskytovat povinné rozhovory po zápasech televizní stanici BBC.

 

  Za první takový prohřešek hrozí postih ve výši 1000 liber, za celou sezonu by podle listu The Sun pokuty činily 60.000 liber (1,8 milionu korun).

Ferguson ignoruje vysílací stanici BBC kvůli tomu, že v roce 2004 odvysílala dokument "Otec a syn", v němž vylíčila jeho syna Jasona tak, že při práci fotbalového agenta využívá vliv a postavení svého slavného otce.

Bojkot osmašedesátiletému trenérovi až dosud procházel, ale před letošní sezónou vedení Premier League zavedlo nová pravidla pro komunikaci s médii, která Ferguson po obou úvodních zápasech porušil a komunikaci odmítl.

"Mrzí nás, že záležitost mezi BBC a Sirem Alexem Fergusonem se stále nepodařilo vyřešit tak, aby poskytoval po zápasech interview. Budeme situaci dál sledovat a jsme připraveni kterékoli straně nabídnout pomoc," uvedli zástupci anglické ligy v prohlášení.

Fergusona před mikrofonem BBC zastupuje asistent Mike Phelan a vedení klubu s tím souhlasí. "Mike Phelan je schopen podávat analýzy a komentáře. Podporujeme postoj našeho trenéra a respektujeme jeho rozhodnutí," konstatovalo vedení Manchesteru.

Bývalý anglický reprezentant a nynější fotbalový expert Alan Shearer si myslí, že Ferguson názor jen tak nezmění. "Podle mě s nimi mluvit nezačne. Drží své slovo, je to zásadový člověk," řekl k celé věci bývalý kanonýr.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.