Review: Fulham – Manchester United 2:2

Manchester United v 2. kole Premier League nezvládl konec utkání na Craven Cottage s Fulhamem a z Londýna si odváží bod za remízu 2:2

Do utkání nemohl nastoupit útočník Wayne Rooney, kterého trápí žaludeční problémy. V základní sestavě jej nahradil mexický útočník Javier Hernandez. Na levém kraji zálohy pak z minulého zápasu nahradil Naniho Park Ji-Sung.

United vstoupili do utkání aktivně a po většinu času měli míč na svých kopačkách. Jako první v utkání zahrozil Park Ji-Sung v 9. minutě po narážečce s Berbatovem, ale mířil vedle. O minutu později vytáhl domácí brankář Stockdale nádherný zákrok proti střele Berbatova. Z následného rohového kopu už ale udeřilo – Valencia poslal míč do pokutového území, Berbatov narazil Scholesovi a ten střelou z dálky k tyči nedal domácímu brankáři šanci – 0:1.

Na druhé straně pálil nad Davies. V 16. minutě se po pěkné kombinaci dostal ke střele Javier Hernandez, jehož střela šla těsně vedle levé tyče. Do další šance se dostal Berbatov, kterého Stockdale vychytal. Bulharský brankář nevyzrál na domácího brankáře ani v 28. minutě.

V 31. minutě se dostal do obrovské šance domácí Fulham, ale Etuhu ani nadvakrát na Van der Sara nevyzrál. Stejný hráč pak o pět minut později netrefil ideálně míč hlavou. V závěru poločasu ještě zkoušel vyrovnat Dempsey, ale jeho střela šla hodně nad.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hráči Fulhamu a dočkali se vytouženého vyrovnání. V 57. minutě Damien Duff přešel na křídle přes Patrice Evru, přihrál před branku úplně volnému Daviesovi a ten vyrovnal – 1:1.

V 64. minutě se domácí fanoušci dožadovali odpískání pokutového kopu po faulu Vidiče na Dembeleho, kterého přidržel, ale rozhodčí Peter Walton zůstal v klidu. O pár minut později přišly opět šance Dimitara Berbatova, ale ani jednu nedokázal využít. Nejprve neuspěl hlavičkou, poté ani střelou z otočky.

V 71. minutě musel Van der Sar likvidovat nebzepčnou střelu Murphyho z dálky. V 77. minutě neuspěl ani střídající Nani z přímého kopu, který skončil těsně nad brankou soupeře. O dvě minuty později hlavičkoval po rohovém kopu Giggse vedle branky Vidič. Udeřit mohlo na druhé straně, když si na centr z přímého kopu zaběhl na zadní tyč Zamora a jen o pár centimentrů minul levou tyč. V 84. minutě se hráči United opět dostali do vedení – Nani zahrával rohový kop a obránce Hangeland si vstřelil vlastní branku – 1:2.

O tři minuty později zahrál v pokutovém území rukou Damien Duff a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten ale neproměnil Nani, když brankář Stockdale vystihl jeho střelu. V úplném závěru utkání přišel trest, když po rohovém kopu se hlavičkou prosadil Hangeland, který tak odčinil předchozí vlastní gól – 2:2. Zápas tak nakonec skončil remízou 2:2 a je nutno říct, že Fulham si za svůj bojovný výkon prohrát nezasloužil.

57. Davies, 89. Hangeland – 11. Scholes, 84. Hangeland (vlastní)