Fergie: Michael Owen je pořád důležitý

Sir Alex Ferguson ujistil útočníka Michaela Owena, že má stále v kádru Manchesteru United důležitou roli.

Michael Owen sice nastoupil v utkání Community Shield proti Chelsea, v úvodním ligovém utkání proti Newcastelu už ale chyběl.

Bývalý hráč Newcastelu, Realu Madrid a Liverpoolu, který v minulé sezoně odehrál v základu pouze pět ligových utkání, má na Old Trafford smlouvu pouze do konce sezony.

Po příchodu mexického útočníka Javiera Hernandeze se začalo spekulovat o tom, zdali má Owen v United ještě nějakou budoucnost, ale skotský manažer trvá na tom, že hráč je pro klub přínosem.

"Michael si ohledně své situace nemusí dělat starosti. Je to důležitý hráč prvního týmu. Rozvoj našich mladých hráčů znamená, že budeme mít k dispozici kolem 30ti hráčů. S tím jsem velmi spokojen," uvedl Sir Alex Ferguson.

Samotný Michael Owen nemá problémy s tím, že jednou hraje a pak zase ne, ale zároveň přiznává, že je těžké si udržet formu a fyzičku, když nehrajete pravidelně.

"Z mého pohledu je nejtěžší to, že několik utkání nehrajete a pak najednou musíte být připraveni. V posilovně můžete udělat plno práce, ale pokud nehrajete, nemůžete z toho těžit. V přípravě v Irsku jsem se cítil dobře, ale ve Wembley už tak moc dobře ne," řekl Michael Owen.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.