Anderson uvažoval o odchodu z klubu

Sir Alex Ferguson prozradil, že Anderson v minulé sezoně zvažoval svojí budoucnost na Old Trafford poté, co pravidelně nehrál.

Anderson v minulé sezoně nastoupil od začátku pouze v deseti utkáních Premier League a hodně se spekulovalo o tom, že by v lednovém přestupovém termínu mohl odejít.

Brazilský záložník nakonec na Old Trafford zůstal, ale i tak pro něj sezona skončila předčasně, když si v únoru v utkání proti West Hamu poranil křížové vazy v koleni.

Podle Fergusona chce Anderson hrát v každém zápase, ale v 22 letech ještě není zcela vyspělý, aby pochopil, jaké je jeho role v týmu.

"Anderson má neuvěřitelný talent. Strašně rád trénuje a hraje. Chce hrát v každém utkání a každý den chce trénovat. Ale právě to je problém, protože v 22 letech ještě není dost vyzrálý na to, abych pochopil, že sestavu musíme točit. Až toto pochopí, pak z něj bude fantastický hráč, ale v minulé sezoně uvažoval o odchodu, protože nehrál v každém utkání," prozradil Sir Alex Ferguson.

Skotský manažer také dodává, že vynucená pauza na marodce Andersonovi pomohla pochopit roli v týmu a on se vrátí jako lepší hráč.

"Možná je dobré, že se zranil, protože se mohl na celou situaci v klidu podívat. Je samozřejmě báječné vidět někoho, kdo chce hrát každý den každou minutu. Pokud máte v týmu někoho s takovým nadšením, poté musíte být hodně opatrní. Nemluvil jsem s ním o odchodu, jenom jsem jej vyřadil ze systému. Možná to zraněná potlačilo jeho neklid v těle, protože se vrátil se stejným nadšením a řekl mi, že je připraven hrát."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.