Sir Alex Ferguson před utkáním s Fulhamem

Sir Alex Ferguson nechce použít slovo pomsta, ale i tak se bude Manchester United snažit v nedělním ligovém utkání proti Fulhamu zlepšit výsledky z posledních let.

Fulham totiž na domácím hřišti v poslední době zaznamenal nad Rudými ďábly vítězství a je načase toto změnit. Dřívější zápasy Manchester United na Craven Cottage neprohrával, ale v posledních dvou utkáních zde utrpěl hořké porážky.

V březnu 2009, jen pár dní po potupné porážce 1:4 na domácím hřišti od Liverpoolu, United neuspěli ani ve Fulhamu, kde prohráli 2:0. Paul Scholes tehdy viděl červenou kartu už po 18ti minutách hry, když z brankové čáry rukou vyrazil střelu domácích a následný pokutový kop proměnil Danny Murphy. V závěru tohoto utkání pak byl ještě vyloučen Wayne Rooney za nesportovní chování.

V minulé sezoně Manchester United do Fulhamu přijel s rozsáhlou marodkou v obraně a v obranné řadě tehdy museli nastoupit Ritchie De Laet, Michael Carrick a Darren Fletcher. United toto utkání vůbec nezvládli a prohráli zaslouženě 3:0.

"V posledních letech se nám na Craven Cottage vůbec nedaří. Před dvěma roky jsme zde dohrávali utkání v devíti hráčích a v minulé sezoně jsme museli do obrany nasadit různé hráče. Proti Wolfsburgu jsme s provizorní obranou uhráli skvělý výsledek. V obraně jsme měli De Laeta, Carricka a Fletchera a vedli si dobře, dokud jsme nedostali první branku. To je klíč k tomu, když hráči nehrají na svých obvyklých pozicích. Právě to se stalo ve Fulhamu minulý rok, když jsme byli hodně roztříštění. Ale dokud jsme nedostali první branku, zápas jsme kontrolovali a měli jsme několik šancí, ale pak jsme dostali branku a vše bylo ztraceno. Poté už to bylo velmi složité," řekl Sir Alex Ferguson.

Nyní je Manchester United v mnohem lepším složení, zatímco nový manažer Fulhamu Mark Hughes bude mít těžkou práci navázat na předchozí skvělé úspěchy Roye Hodgsona, které v létě klub opustil a zamířil do Liverpoolu. Zatímco v Manchesteru City měl Hughes velmi těžkou pozici a čekali se od něj velké úspěchy, ve Fulhamu by mohl navázat na předchozí působení v Blackburnu Rovers.

"Mark měl v Blackburnu ne moc široký kádr. Tato zkušenost pro něj může být tady ve Fulhamu ideální. Dalo by se říct, že velikostí jsou si to velmi podobné kluby. I tak se jim ale s úzkým kádrem povedl málem zázrak. Odehráli celkem 63 utkání, když začali už v červenci a nakonec skončili v Hamburgu ve finále Evropské ligy. Hodně jim pomohlo to, že zápasy přicházely velmi rychle za sebou a tak neměli čas nad tím přemýšlet. V tréninku toho nemohli moc vymyslet. Mít úzký kádr znamená udržet hráče svěží. Byla to pro ně fantastická sezona, ale jsem si jistý, že už se jim to znovu nepovede."

Sir Alex Ferguson je také rád, že United pojedou na Craven Cottage hned v úvodu sezony a trávník tak bude ještě v dobrém stavu.

"Další dobrou zprávou pro nás je to, že zde jedeme hned v úvodu sezony. Většinou se zde dostaneme až v březnu a to už je trávník v ne moc dobrém stavu. Tímto jsme potěšeni. Na trávník jsem se byl podívat, když hrál Fulham s Werderem Brémy a vypadal opravdu dobře."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.