Bebé prozradil : "Chci jít ve stopách Cristiana Ronalda"

Portugalský fotbalista Tiago Manuel Dias Correia neboli Bebé, který se jako bývalý bezdomovec stal senzační posilou Manchesteru United, při oficiální prezentaci v novém dresu prohlásil, že by rád napodobil svého krajana Cristiana Ronalda.

 

 Téměř všechny internetové servery jsou zaplaveny informacemi o tomto mladém Portugalci a jeho přestupu na Old Trafford. Ve zktratce by se to dalo pojmout takto:

"Bebé, ještě před nedávnem bezdomovec, přišel z Portugalska za 7,4 milionů liber a bude hrát za Manchester United. Sir Alex Ferguson navíc přiznal, že jej ještě nikdy neviděl hrát. United však museli rychle jednat, jelikož o tohoto hráče se zajímal i Real Madrid."

A teď co si o tom myslet že?

Přišla první tisková konference a na ní Bebé zmínil čeho by chtěl v Manchesteru United dosáhnout:

"Přestup do Manchesteru United je pro každého hráče splněným snem. Mě navíc motivuje i portugalský faktor v klubu. Je tu Nani a byl tu i Cristiano Ronaldo, který zde vyrostl ve skvělého hráče," prohlásil na svém prvním setkání s novináři po příchodu do Manchesteru United.

 "Rád bych šel v jeho stopách. Budu na sobě tvrdě pracovat, abych byl se stal hráčem nejvyšší kvality," dodal Bebé.

Angažování dvacetiletého útočníka představuje jeden z nejpřekvapivějších tahů trenéra Sira Alexe Fergusona. Portugalec dosud totiž nastupoval ve třetí lize za Amadoru, odkud před sedmi týdny přestoupil do ligového Guimaraesu. Tam však nestihl odehrát ještě ani jeden ligový zápas a na doporučení reprezentačního trenéra Carlose Queiroze putoval za 7,4 milionu liber do Manchesteru.

Sir Alex Ferguson dokonce přiznal, že jej před přestupem neviděl ani hrát. Teprve až na tréninku Manchesteru United se mohl blíže seznámit se jeho schopnostmi.

 Sám Bebé si je vědom toho, že přestupem do Manchesteru se mu dostalo jedinečné příležitosti, kterou nehodlá zahodit.

"Udělám vše proto, abych příležitost využil. Budu na sobě tvrdě pracovat a věřím, že se zde prosadím,"
prohlásil Bebé, který sám sebe novinářům popsal jako rychlého hráče, který dobře kope do míče a dává hodně gólů.

Odvážné vize překvapivé posily bychom tedy měli. Pokud chce jít ve stopách Ronalda máme se na co těšit. Za šest let se bude dalších 96 milionů eur určitě hodit. Pravděpodobně nikdo z nás pořádně nechápe důvod tohoto přestupu. Takže se nechme překvapit jak se bude celá věc dále vyvíjet.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.