Roberto Mancini hájí přestupovou politiku Manchesteru City

Trenér fotbalového Manchesteru City Roberto Mancini hájí rozhazovačnou politiku klubu, který pouze během léta za nové posily vydal přes 130 miliónů liber, což je v přepočtu zhruba čtyři miliardy korun. Reagoval i na atak Alexe Fergusona, kouče sousedního United, podle něhož bohatý tým „utrácí jako kamikaze“.

 

Manchester United vydal za přestupy pětkrát nižší sumu než jeho městský rival, když to týmu přivedl pouze tři nové posily, které mají udělat náš tým ještě kompletnější. Zdravé jádro našeho celku však zůstalo zachováno. Sir Alex Ferguson se tak pustil do slovní konfrontace s italským koučem.

Mancini však kritiku Sira Alexe odmítá. Podle něj jedenáctinásobní šampióni Premier League sice letos neutratili velké sumy, zato ale pořádně utráceli v minulosti, aby se klub udržel na výsluní. Připomněl kouč Manchesteru City.

„Respektuji jeho názor, ale není pro mě podstatný. Všechny ostatní týmy měly dříve velké výdaje. A nebylo to zas tak dávno, třeba v posledních dvou třech letech. A týká se to i United,“ brání se  Mancini.

Podle italského trenéra ve službách City je to ale normální. „Takový je trh. Když chcete mít v týmu dobrého hráče, prostě za něj musíte dát hodně peněz,“ doplnil Mancini

Sir Alex Ferguson nedávno na adresu městského rivala, jehož penězi zásobují rozmařilí a bohatí arabští šejkové, poznamenal:

„V posledních dvou třech letech si boháči kupují kluby, a pak najedou na tu tenhle kamikaze styl utrácení peněz.“

Naposledy nakoupili Citizens  anglického reprezentanta Jamese Milneraz Aston Villy. Předtím přivedli Davida Silvu, Jeroma Boatenga, Yaya Tourého, Aleksandara Kolarova a Maria Balotelliho a vysloužilo si nálepku žhavých favoritů na titul. Myslí si to třeba i kouč Chelsea Carlo Ancelotti.

„Pokud Mancini zvládne udělat ze svých hvězd tým, bude City připraveno bojovat o titul,“ uvedl Manciniho krajan.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.