Ferdinand bude mimo hru ještě minimálně měsíc

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson říká, že obránce Rio Ferdinand je ještě měsíc od návratu do prvního týmu.

31letý anglický obránce posledních osm týdnů strávil rehabilitací po zranění vazů v koleni, které utrpěl ještě před začátkem MS. Ferguson původně očekával, že hráč bude mimo hru zhruba šest týdnů, ale tyto předpoklady se ukázaly jako velmi optimistické.

Ferdinand by podle posledních zpráv měl zmeškat čtyři ligová utkání a také utkání anglické reprezentace v kvalifikaci o EURO 2012 proti Bulharsku a Švýcarsku.

"Rio zatím není blízko návratu. Momentálně pouze vyklusává a dělá podobné věci, ale myslím si, že minimálně ještě měsíc bude chybět. Vždy jsme předpokládali, že to zabere nějaký čas. Jedná se o zranění vazů v koleni, a ačkoliv to není vážné zranění, zabere to dost času," řekl Sir Alex Ferguson.

"Rio měl komplikovaných posledních 12 měsíců a doufáme, že nyní na tom bude lépe. Doufáme, že pauze během léta a MS mu pomůže. Jeho zranění zad už vypadá snad v pořádku, ale potom měl ještě zranění třísel. Všechny tyto věci už vyléčil a určitě tyto zranění nechcete vidět, když je hráč ve svých 30. letech."

Pokud půjde vše podle plánu, měl by se Rio Ferdinand do sestavy Rudých ďáblů vrátit v ligovém utkání proti Liverpoolu, které je na programu 19. září.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.