Rudí rytíři nebudou rodinu Glazerů přeplácet

„Rudí rytíři“ trvají na tom, že za Manchester United nenabídnou větší sumu než jaká je jeho skutečná hodnota.

Při posledním ligovém utkání na Old Trafford jsme opět byli svědky řady protestů proti americké rodině Glazerů, která vlastní Manchester United. Velké demonstrace proběhly před vstupem k vedoucím klubu a před megastorem někdo hodil dýmovnici.

Během utkání proti Stoke City fanoušci United opět zeleno-žlutými transparenty dávali jasně najevo, co si myslí v otázce vlastnictví klubu. Celá záležitost je propojena se skupinou Rudých rytířů, kteří se chystají rodině Glazerů předložit oficiální nabídku na odkoupení klubu ještě před začátkem MS v Jihoafrické republice.

Američtí vlastníci ale už dříve uvedli, že nechtějí anglický fotbalový klub prodat a v minulosti už dokonce odmítli nabídku ve výši 1,5 miliardy liber od skupiny asijských obchodníků. Rudí rytíři, které vede bohatý investiční bankéř Jim O’Neill, ale nehodlají za Manchester United nabízet přemrštěné částky, aby se United nedostali ještě do vážnějších finančních problémů.

"Rudí rytíři pokračují ve shromáždění společenství, které by získalo Manchester United. Naším hlavním cílem zůstává návrat vlastnictví klubu do rukou podporovatelů a společenství a obnovit finanční situaci klubu. Celý proces je ale velmi komplikovaný a proto zabere určitý čas. V posledních týdnech jsme měli několik konverzací s potenciálními investory, kteří nás ujistili v tom, že by bylo špatné nabízet více než je tržní hodnota klubu, zvláště poté, co by klub potřeboval snížit dluhy. Podle toho budeme pokračovat do určité míry v podpoře a v čas přineseme další novinky," stojí v prohlášení Rudých rytířů.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.