Review: Sunderland – Manchester United

Manchester United udržel teoretickou šanci na titul, když dnes odpoledne zvítězil nad Sunderlandem brankou Naniho 1:0.

Manchester United nastupoval do utkání na Stadium of Light s vědomím, že pouze vítězství jej udrží v boji o ligový titul, jelikož Chelsea v dřívějším odpoledne porazila Liverpool na Anfield Road 2:0. Díky výhře 1:0 si svěřenci Sira Alexe Fergusona udrželi teoretickou šanci na zisk titulu, když na vedoucí Chelsea nyní ztrácejí jeden bod. V posledním kole Chelsea na domácím hřišti přivítá Wigan, zatímco Manchester United na Old Trafford přivítá Stoke City. Do sestavy United se po zranění vrátil Wayne Rooney, který v útoku nastoupil spolu s Dimitarem Berbatovem, který si v utkání vypracoval tolik šancí, že by klidně mohl vstřelit hattrick.

V docela chladném počasí na Wearside si jako první vytvořili šanci hostující hráči. Ve 4. minutě musel Craig Gordon zasahovat proti střele Wayna Rooneyho a následně obránce Phil Bardsley zblokoval následnou šanci Ryana Giggse. V 13. minutě na druhé straně hlavičkoval po rohovém kopu nepřesně Jordan Henderson a o tři minuty později chybělo málo k tomu, aby se do střelecké listiny zapsal po přímém kopu Steeda Malbranque kapitán domácích Lorik Cana. V 18. minutě musel ze hřiště ghanský obránce John Mensah, kterému se opět ozvaly zdravotní problémy. V 24. minutě pak Edwin Van der Sar musel vytáhnout dobrý zákrok proti střele Malbranque a domácí fanoušci začali tušit, že by jejich tým mohl v dnešním utkání uspět. Jejich naděje ale utlumil Nani, který po akci Giggse a Berbatovem střelou k levé tyči nedal Gordonovi v brance Sunderlandu žádnou šanci – 1:0. To se psala 28. minuta. Osm minut před koncem prvního poločasu domácí tým postihlo další zranění, hřiště musel na nosítkách opustit mladý záložník David Meyler s podezřením vážného zranění kolene. United následně mohli pojistit své vedení, když po dobré práci Giggse s Rooneym Dimitar Berbatov nedokončil slibně vyhlížející akci. V nastaveném čase Wayne Rooney připravil další dobrou šanci pro bulharského útočníka, který už sice obešel brankáře Gordona, ale branku se mu trefit nepodařilo.

Po čtyřech minutách druhého poločasu musel Gordon zasahovat proti střele Naniho, který dobře pronikl do pokutového území a následně Berbatov pálil z dobré pozice nad. Berbatov dneska neměl svůj den, což zdokumentovala i jeho hlavička z 56. minuty po centru Giggse, kterou vytěsnil nad břevno Gordon. Poté začali hrát i domácí hráči, ale útočné duo Bent s Campbellem obranou dvojici Manchesteru United ve složení Jonny Evans a Nemanja Vidič moc neprověřili. Střelu střídajícího Michaela Carricka ze 78. minuty zblokoval Turner. Sunderland se v závěru utkání snažil vybojovat alespoň remízu, ale marně. V nastaveném čase se ještě na hřiště dostal anglický záložník Owen Hargreaves, který se na hřišti objevil v dresu United poprvé od září 2008. United tak zvítězili 1:0 a v posledním kole budou muset porazit Stoke City a doufat, že Chelsea ztratí doma body s Wiganem, pokud chtějí získat 19. ligový titul.