Owen Hargreaves už v této sezoně nenastoupí

Sir Alex Ferguson uvedl, že anglický záložník Owen Hargreaves už v této sezoně za Manchester United nenastoupí.

Anglický reprezentant narozený v Kanadě hrál naposledy za Manchester United v září 2008 v utkání proti Chelsea, následně podstoupil operaci obou kolen a od té doby nehrál. Nyní už je Hargreaves zdravotně v pořádku a nedávno byl také v nominaci Manchesteru United na utkání proti Chelsea, které nakonec United prohráli na Old Trafford 1:2.

Původně se předpokládalo, že by Hargreaves měl nastoupit k některým utkáním v závěru letošní sezony. Manažer Red Devils Sir Alex Ferguson ale nepřímo naznačil, že Owen Hargreaves v této sezoně už hrát nebude, jelikož má k dispozici několik možností ve výběru záložní řady.

"Je těžké říct, kdy bude Owen zpátky. Trénuje a měl jsem jej v kádru pro utkání s Chelsea. V tréninku si vede dobře, ale myslím si, že záložní řada pro nás není problémem, protože máme z čeho vybírat," řekl Sir Alex Ferguson.

Zkušený skotský manažer také pochválil irského záložníka Darrona Gibsona, který v této sezoně nastřílel už šest branek včetně branky ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov. Podle Fergusona by bylo škoda nevyužít schopností tohoto 22letého záložníka, který by měl po Paulu Scholesovi převzít roli střílejícího záložníka.

"Určitě jste viděli výkon Gibsona v utkání proti Bayernu Mnichov. Byla to jeho šestá branka v sezoně a to nemůžete ignorovat. Je to druh přínosu, na který jsme byli zvyklí od Paula Scholese. Vždy nastřílel tak 12 až 14 branek ze zálohy a nějakou dobu už nám takový hráč schází. Těžko můžeme odhadnout, kolik by Gibson nastřílel branek, kdyby hrával pravidelně. Dostává se mu ale v poslední době více uznání a dokonce samotní hráči jsou si vědomi toho, že se zlepšil."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.