Eikrem, Gill a de Laet nominováni na fotbalisty roku rezervy

Manažer rezervy Ole Gunnar Solskjaer a jeho asistent Warren Joyce totiž vybrali právě tuto trojici, jenž se o ocenění v hlasování fanoušků utká.

Hlasování bylo zahájeno na oficiálních stránkách Manchesteru United, kde mohou fanoušci svými hlasy podpořit jejich favorita. Výsledky budou vyhlášeny na Player of the Year Awards v úterý 4.května. A kdo ví? Vítěz třeba půjde ve šlépějích minulých vítězů Nickyho Butta, Johna O´Shea, Darrena Fletchera, Giuseppe Rossiho nebo loňského vítěze Jamese Chestera a stane se hvězdou světového měřítka.

Všichni tři kandidáti svými schopnostmi prokázali, že si nominaci plně zaslouží. Co má navíc toto trio společné, je překonání mnoha překážek v cestě za svým snem hrát za United. Eikrem přišel z Norska jako 16letý drobný mladíček, což mu ztěžovalo se prosadit nejenom v rezervě, ale v anglickém fotbale jako takovém. Měl vleklé dýchací potíže a aby toho nebylo málo, byla mu diagnostikována cukrovka. Za poslední rok se ale se vším dokázal vypořádat a United mají v tomto kreativním středovém hráči obrovský příslib do dalších let.

De Laet také prožil atypickou sezonu. Přišel z rezervy Stoke City, kde po příchodu z Belgie strávil pouhý rok. Měl dokonce na mále a jeho kariéra mohla na ostrovech skončit dřív než začala. Z rezervy byl totiž poslán na hostování do konferenčního Wrexhamu. Blížil se závěr hostování a Stoke mu ne a ne nabídnout novou smlouvu. Jeho dny byly málem sečteny a pomalu se schylovalo k jeho návratu do Belgie. Záchranný kruh mu hodil až Sir Alex Ferguson, když loni v lednu tohoto levého beka přivedl. A vinou proslulé marodky v zadních řadách Red devils musel zaskakovat dokonce v A-týmu. Za 14 měsíců v rudém dresu odehrál už 6 zápasů za první tým a dokonce debutoval v reprezentaci.

Oliver Gill měl ze všech tří nominovaných cestu nejlehčí. Syn šéfa exekutivy Manchesteru United Davida Gilla se nevyhnul pochopitelné protekci a výhodám v prvním roce a půl stráveném v týmu U18. Na jeho neodpovídající výkony se tak snesla vlna kritiky, ale málokdo dokázal vzít v úvahu, že Gill jako jeden z mála dostudoval školu. Nyní, když má studia za sebou, se plně soustředí na fotbal a jeho výkony zaznamenaly velký progres.

Je těžké nesouhlasit s volbami Oleho a Warrena, ovšem i další hráči rezervy by si nominaci zasloužili. Například Corry Evans, který byl velkou oporou zadních řad a nominace mu díky smůle utekla už loni. Nebo Matty James, který podával skvělé výkony hlavně v první polovině sezony.

Výběr vítěze  z této trojice je jistě velmi tvrdý oříšek. Pokud se Eikremovi vyhnou zranění na posledních pár týdnů a minimálně naváže na skvělou první polovinu sezony, je velkým favoritem. Skutečnost, že dokázal vstřelit mnoho krásných branek a byl asi nejvíce na očích, mu dává velkou výhodu oproti obráncům de Laetovi s Gillem. Pokud by ovšem musel nuceně vynechat závěr roku, dveře by se pochopitelně otevřely zbylým dvěma jmenovaným. Gillovo zlepšení je dokonce tak razantní, že by mohl nad de Laetem vyhrát. A bylo by to pro něj zcela jistě velké vítězství. Z nejvíce pomlouvaného hráče až k nejlepšímu hráči rezervy pro tuto sezonu. Hlasování bude probíhat ještě několik týdnů, tak i Vy nezapomeňte dát ten svůj.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.