Na Old Trafford přijede Bayern Mnichov!

Los v Nyonu totiž pro čtvrtfinále Ligy Mistrů přiřkl Red devils právě tohoto soupeře.

Po odehraných utkáních osmifinále toto úterý a středu nám vykrystalovala osmička nejlepších, jejichž zraky se dnes v poledne upíraly do Nyonu, sídla UEFA, jelikož se zde losovala další fáze Ligy Mistrů. Čtvrtfinále. Pro shrnutí, právě do nadcházejícího čtvrtfinále se probojovaly kromě Manchesteru United i francouzské duo Lyon s Bordeaux, Bayern Mnichov, Arsenal, Barcelona a CSKA Moskva, která byla soupeřem United už v základních skupinách. No a jaké týmy na sebe tedy narazí?

Dvojice nám vzešly více než zajímavé. V té první se setkají dva francouzské celky Lyon s Bordeaux. Kromě boje o ligový titul se tedy jejich soupeření přenese i na evropskou scénu a toto „derby“ týmů ze země galského kohouta bude jedno ze dvou nejzajímavějších utkání. Pro českého (a slovenského) diváka o to zajímavější, že v dresu Girondins nastupuje Jaroslav Plašil.

Tím nejzajímavějším by mohla být repríza finále Ligy mistrů z roku 2006 mezi londýnským Arsenalem a Barcelonou. Barcelona sice toto finále vyhrála, ale po třech letech je vše naprosto jinak. Katalánci se po Novém roce hledají, když přísnější měřítka snese snad jen Lionel Messi. Za to Arsenal je příjemným překvapením, když Wengerovu školku prakticky každý odepisoval z boje o titul v Premier league. Nejenom že jsou žhavým kandidátem na tuto trofej, ale bojují i na druhé frontě s názvem Liga Mistrů a postup rozhodně v silách Fabregase a spol je. I zde má své zastoupení Česko. Tomáše Rosického ale netřeba připomínat.

Třetím čtvrtfinále je souboj už zmiňovaného soupeře Manchesteru United ze základní skupiny CSKA Moskva s Interem Milán, který vyřadil favorizovanou Chelsea. Portugalský kouč se po postupu rozplýval nad svým týmem a podle jeho slov byl nejšťastnější na světě. Aby taky ne. Dovést Inter do čtvrtfinále Ligy Mistrů chce kumšt, musel bych hodně pátrat v análech, kdy naposled se to tomuto týmu podařilo, ale více než 8 let by to být mohlo. I do třetice bude zanechána ve čtvrtfinále česká stopa. Tomáš Necid z CSKA se vypracoval ve velké útočné eso a bude tak zatápět Samuelovi, Luciovi či Materazzimu.

No a konečně zápas nejdůležitější. Manchester United se potká s německým Bayernem Mnichov. Je to tak další po duelu Gunners s Barcou další repríza finále, i když tato už dost vousatá. Od památného finále na Nou Campu uběhlo už dlouhých 11 let. Naposledy se tyto týmy potkali v rámci AUDI Cupu v Allianz Aréně loni v červenci. Jednalo se o finále tohoto miniturnaje a úspěšnější byl Bayern, když na penalty po bezbrankové remíze United porazil. Máme tedy co oplácet a nyní je k tomu ta pravá příležitost nejen kvůli AUDI Cupu, nýbrž faktu, že od finále v 99´ jsme s Bayernem odehráli čtyři utkání a ani jedno nevyhráli. Dvakrát se radovali hráči bavorského velkoklubu a dvakrát skončilo utkání plichtou.

Čtvrtfinále je na programu 30. a 31. března, odvety ihned za týden. Semifinále se odehraje 20. a 21. dubna, taktéž s odvetami následující týden. Finále na Santiago Bernabeu je stanoveno na 22. května, poprvé (a naprosto netradičně) v sobotu.

Čtvrtfinále:

Olympique Lyon – Girondins Bordeaux

Bayern Mnichov – Manchester United

Arsenal FC – FC Barcelona

Inter Milán – CSKA Moskva

 

Semifinále:

Lyon/Bordeaux – Bayern/Manchester

Arsenal/Barcelona – Inter/CSKA

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.