Souhrn krátkých zpráv – 17.3.

Nejzajímavější zprávou dne, alespoň pro mne, je to, že mladý stoper Oliver Gill je synem Davida Gilla…

Oliver Gill se stal novým terčem fanoušků protestujících proti praktikám rodiny Glazerů a jejich nohsledů

Vyhrocený vztah, který se v posledních týdnech vytvořil mezi fanoušky Manchesteru United a šéfem exekutivy, Davidem Gillem, který neustále tvrdí, že Manchester není ve finančních problémech, vedl také ke zhoršení vztahu mezi fanoušky a synem Davida Gilla, mladým stoperem naší rezervy, Oliverem Gillem, který v neděli seděl na lavičce při zápase proti Fulhamu.

Při předzápasovém představování hráčů Manchesteru United zazněl při jménu Oliver Gill pískot, což jistě nebyla pro devatenáctiletého mladíčka příjemná zkušenost.

Nebylo to však poprvé, kdy se mladý teenager s podobnými projevy nenávisti setkal. Pískot totiž provází také utkání rezervního týmu, za který Gill pravidelně nastupuje. 

Během rozhovoru, který Gill poskytl po zápase, dokonce fanoušci nastoupili za něj a začali zpívat urážlivé nápěvy proti Malcolmu Glazerovi.

 

Vidic: Rooneymu klidně nakopu! 

 Srbský stoper ve službách Manchesteru United, Nemanja Vidic, by si podle svých slov velice rád zahrál na MS v JAR proti anglickému národnímu týmu a speciálně proti svému spoluhráči Waynu Rooneymu.

Srbsko se může s Anglií teoreticky potkat v osmifinále turnaje a tak by se mohl Vidicovi jeho sen nastoupit proti "bílému Pelému" splnit.

Vidic se Wazzy rozhodně nebojí a prohlásil, že to může být docela sranda. "Říkal jsem mu, že pokud postoupíme z těžké skupiny, kde je Německo, Ghana a Austrálie, je veliká šance, že na sebe narazíme v osmifinále turnaje."

"Říkám mu: Wayne, to může být docela zajímavý zápas, co myslíš? A on mi odpověděl Srbsko? Kdo za ně hraje? Jen vtipkoval, moc dobře totiž ví, že máme skvělý tým, ve kterém hrají hráči nastupující v nejlepších evropských soutěžích."

"Teď spolu sice sedáváme v jedné kabině a vtipkujeme, ale na MS to v případném zápase bude boj, dál může jít jen jeden celek," prohlásil již naprosto vážně Vidic. Vzápětí však pokračoval v lehkém tónu dál:

"Wayna je typ rychlého útočníka. Ti nám obráncům dělají vždy problémy. Ale víte jak, sem tam ho nakopu na tréninku a klidně to udělám i v zápase," uvedl v dobré náladě se nacházející Nemanja.

"Je to nejlepší útočník na světě. Bude složité ho zastavit, ale je to pro mě výzva. Hráči potřebují výzvy. Proto hrajeme fotbal."
 

Carrick pěje ódy na "úžasného" Berbatova

Michael Carrick se přiřadil k osobnostem, které pějí chválu na živou vodou pokropeného Dimitara Berbatova. Podle názoru mnoha fanoušků Dimitar stále ještě nezačal splácet svůj dluh klubu, který za něj před dvěma lety zaplatil rekordních 30,75 milionů liber. Teď se však zdá, že i největší kritici Berbatova budou muset uznat, že Dimitar hraje v klubu jednu z nejdůležitějších rolí a že jeho přínos současné hře Manchesteru je velký.

K bulharskému strikerovi a jeho současné formě se vyjádřil také středopolař Michael Carrick.

"Berba byl proti Fulhamu úžasný. V tom zápase jen potvrdil formu, která se ho v posledních týdnech drží. Také proti Wolves zahrál skvělé utkání. Byl sám na hrotu, ale neskutečně bojoval a i díky němu jsme nakonec ten těžký zápas zvládli."

"Gól, který nakonec vstřelil v neděli, si nesmírně zasloužil. Celý zápas dřel pro celý tým, měl šance, rozděloval míče. Ten gól potom byl jeho odměnou za celých devadesát minut."

"Jeho přihrávka na druhý Waynův gól a to, co jí předcházelo, bylo jako z jiné planety," nešetřil superlativy Michael.

"Chytil formu v pravý čas jak pro něj, tak hlavně pro celý tým," uzavřel Carrick. 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.