Berba je šťastný, že může asistovat Rooneymu

Bulharský útočník ve službách Manchesteru United po včerejším zápase proti Fulhamu prohlásil, že asistence na góly spoluhráčů jsou pro něj stejně důležité, jako góly, které vstřelí sám.

I ve včerejším zápase se Dimitar předvedl více jako kreativní záložník a tvůrce hry, připravující šance svým spoluhráčům, než chladnokrevný striker, jehož úkolem je střílet góly jako na běžícím páse.

Včerejší utkání se Berbatovovi nadmíru vyvedlo. Dimitar nejprve skvělou individuální akcí připravil gól pro svého spoluhráče Wayna Rooneyho a následně sám uzavřel skóre zápasu na konečných 3:0 pro domácí United.

"Jsem velmi šťastný," řekl Dimitar pro MUTV. "Je to moje práce, připravovat spoluhráčům góly a také je střílet. Jsem rád, že se mi povedlo obojí, ještě důležitější pro mě však je, abychom se na konci sezóny radovali ze zisku titulu. To, jestli k tomu přispěju deseti nebo dvaceti brankami pro mě není důležité, hlavní je výsledek celého mužstva."

V utkání s Fulhamem se jen potvrdila skvělá práce našich útočníků. Berbatov vstřelil svůj 10. gól v 23 odehraných utkáních, zatímco božský Rooney se trefil po 31. a 32. z 36 odehraných utkání.  Právě gólová potence útočného dua může být rozhodujícím aspektem, který rozhodne o možném zisku čtvrtého triumfu v Premier League v řadě. Uvědomuje si to i Dimitar a sází především na neskutečný přínos svého parťáka a hrdiny Manchesteru United, Wayna Rooneyho.

"Myslím si, že Wayne se v této sezóně dostane přes 40 gólů. Do konce sezóny stále zbývá velká porce utkání a já Wazzovi přeju, aby se mu tu magickou čtyřicítku podařilo překonat."

"Myslím si, že momentálně je nejlepší na světě. Stále je nesmírně mladý a perspektivní, takže má šanci se dál zlepšovat. Jak už jsem o něm několikrát řekl, stačí, když zůstane zdravý a může dosáhnout prakticky čehokoliv," uzavřel bulharský internacionál ve službách Manchesteru United. 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.