Sir Alex Ferguson: Nechceme jenom bránit

Sir Alex Ferguson trvá na tom, že Manchester United bude chtít zvítězit i v dnešním utkání proti AC Milán a to i přesto, že si ze San Sira přivezl z prvního utkání výhru 3:2.

Před třemi týdny se Manchesteru United podařilo vybojovat historicky první vítězství na San Siru nad AC Milán a to v poměru 3:2. Anglický tým tak má před dnešní odvetou dobrou výchozí pozici a AC Milán bude muset vstřelit na Old Trafford alespoň dvě branky, pokud chce pomýšlet na postup.

I přesto, že Manchester má dobrou výchozí pozici, nechce Sir Alex Ferguson nic podcenit a nebere postup do čtvrtfinále soutěže jako samozřejmost.

"Nemyslím si, že bychom měli být nějak zmatení výsledkem z prvního utkání a myslet si, že už máme automatický postup do dalšího kola. Nemyslím si, že jsme dobří v ubránění vedení. Potřebujeme hrát naši normální hru, která zahrnuje útočení. Musíme se připravit na to, že to bude velmi náročné utkání a že musíme vyhrát," řekl Sir Alex Ferguson na předzápasové konferenci.

"Prvních 15 minut u nich bylo pro nás velmi těžkých, naopak oni dominovali. Mohli jsme klidně prohrávat 2:0 nebo 3:0, ale jakmile jsme se rozehráli, začali jsme hrát dobře a možná jsme v druhém poločase mohli zápas definitivně rozhodnout. Góly změnily zápas, ačkoliv branka Seedorfa ke konci utkání udržela jejich naděje. Bude to ještě hodně otevřené, což by mohlo vyústit v pěkný fotbal. Doufáme, že zápas rozhodneme našimi útočnými schopnostmi, ale samozřejmě AC Milán musí vstřelit branky, takže to bude opravdu otevřené utkání."

Pokud Manchester United postoupí přes AC Milán do dalšího kola Ligy mistrů, bude to poprvé, co United postoupí přes tento italský celek. Předchozí čtyři souboje vzešly vždy úspěšněji pro AC Milán. Poté, co Manchester United poprvé zvítězil na San Siru nad AC Milán, nabádá Sir Alex Ferguson své hráče, aby svojí práci na Old Trafford dokončili.

"Z historického hlediska hrajeme proti jednomu z nejlepších týmů v Evropě a výhra na San Siru byla obrovským úspěchem. Bylo to poprvé, co se nám to ze čtyř pokusů podařilo a pro nás to byl klíčový bod a z psychologického hlediska opravdu důležitá výhra. Vítězství v tom zápase bylo pro nás fantastické a udělali jsme obrovský krok dopředu. Myslím si, že evropský fotbal se každý rok hodně mění. Italské týmy v posledních letech nebyly tak dobré, jako třeba španělské nebo anglické, ale myslím si, že v této sezoně se italské týmy posunuly nahoru. Takže pokud bychom AC Milán porazili na našem hřišti, byl by to pro nás velký krok."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.