Wes Brown bude mimo hru až šest týdnů

Obránce Manchesteru United Wes Brown bude kvůli zranění chybět svému týmu čtyři až šest týdnů.

Anglický obránce Wes Brown odkulhal z posledního ligového utkání proti Wolves a podrobné vyšetření ukázalo, že hráč má zlomenou zánártní kůstku. Manažer United Sir Alex Ferguson dnes na tiskové konferenci potvrdil, že Brown bude mimo hru až šest týdnů.

"Bohužel, jeho kariéra je provázena sérií zranění a některé zranění byla hodně dlouhá. Nyní je opět zraněný a mimo hru bude čtyři až šest týdnů. Doufám, že jej ještě budeme moci využít v závěru sezony, ale situace není moc příznivá," řekl Sir Alex Ferguson.

30letý obránce se zranil v sobotu na stadionu Molineux po střetu se záložníkem Mattem Jarvisem. Ze zápasu odstoupil s ochrannou botou. Délka zranění čtyři až šest týdnů je určitě dobrou zprávou pro anglickou reprezentaci a trenéra Fabia Capella, který s Brownem počítá pro MS v Jihoafrické republice. Wes Brown v posledním přátelském utkání Anglie proti Egyptu nastoupil v základní sestavě na pravé straně obrany.

Zkušený obránce nyní zmešká utkání Ligy mistrů proti AC Milán, ligové zápasy proti Fulhamu, Liverpoolu, Boltonu a Chelsea. Brown, který měl zlomenou zánártní kůstku už minulý rok, bude snad připraven na ligové utkání proti Blackburnu, které je na programu 11. dubna, popřípadě by mohl nastoupit až v utkání proti Manchesteru City o týden později.

Wes Brown se tak přidal na marodku United, na které se nacházejí už Anderson (koleno), Ryan Giggs (ruka) a John O’Shea (noha).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.