Rafael vs. Ronaldinho

Mladý obránce Rafael by se v zítřejším utkání Ligy mistrů proti AC Milán opět rád postavil proti svému krajanovi Ronaldinhovi a chtěl by Siru Alexu Fergusonovi splatit důvěru, kterou do něj vkládá.

19letý brazilský obránce Rafael před pár týdny nastoupil v základní sestavě prvního utkání osmifinále Ligy mistrů proti AC Milán na San Siru, kde bylo jeho úkolem uhlídat Ronaldinha. Tato velká výzva se mladému obránci povedla.

Nyní, když se o víkendu zranil Wes Brown, bude Rafael soupeřit o místo v základní sestavě se zkušenějším Gary Nevillem. Kdo nastoupí v základní sestavě, bude mít opět za úkol uhlídat Ronaldinha. Rafael se této výzvy vůbec nebojí.

"Byla to pro mě velká čest. Pocítil jsem, že mi manažer opravdu věří, když mi dal šanci v utkání tohoto typu. Je to skvělý pocit, když víte, že manažer důvěřuje ve vaše schopnosti," řekl Rafael k prvnímu utkání na San Siru, kde United zvítězili 3:2 hlavně díky dvěma brankám Wayna Rooneyho.

Kvůli zranění Rafael zmeškal úvod letošní sezony, což bylo pro talentovaného obránce velmi frustrující. Do sestavy Rudých ďáblů se vrátil v listopadu loňského roku, když v utkání Ligového poháru nastoupil v zápase proti Barnsley v záloze. Od té doby Brazilec odehrál 12 utkání a stal se stabilním členem prvního týmu United.

"Minulý rok jsem měl hodně příležitostí nastoupit v prvním týmu, takže začátkem této sezony jsem byl hodně zklamaný, jelikož jsem byl zraněný a myslel jsem, že bych mohl dostat šanci ve více utkáních. Ale nyní už jsem fit a jsem připraven zase hrát, cítím se v dobré formě."

Jestli je Rafael opravdu v dobré formě možná budeme moci posoudit už v zítřejším utkání Ligy mistrů, kdy se na Old Trafford představí AC Milán i s Davidem Beckhamem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.