První trofej pro Antonia Valenciu

Antonio Valencia odehrál v neděli první důležité pohárové finále na britských ostrovech a hned byl vyhlášen mužem utkání

Sir Alex Ferguson se domnívá, že právě chuť velkého vítězství požene Antonia kupředu a donutí ho k ještě lepším výkonům, díky nimž se ekvádorský křídelník stane nepostradatelnou součástí prvního týmu Manchesteru United.

Valencia během svého krátkého pobytu na Old Trafford přesvědčil i většinu zatvrzelých odpůrců jeho hry o tom, že má Manchesteru rozhodně co nabídnout. Svou skvělou formu potvrdil i v neděli, kdy další z jeho skvělých, satelitem naváděných centrů našel ve vápně neomylně hlavu Wayna Rooneyho, který stejně neomylně distribuoval míč do sítě.

Fergie vystřihl Antoniovi poklonu, když se vyjádřil v tom smyslu, že "hráči Martina O´Neilla si prostě s excelentní křídelní hrou 24-letého ekvádorského blesku nevěděli rady."

"Antonio tu výhru potřeboval," prohlásil gaffer. "Být součástí celé té slávy ve Wembley bylo pro všechny mé chlapce skvělou zkušeností a povzbuzením do dalších bojů. Antonio se právě nyní nalézá v pro sebe ideálním týmu a celou sezónu dokazuje, že je schopen na sobě pracovat a neustále se zlepšovat. Jistě nepřeháním, když řeknu, že hráči Villy ve druhém poločase prostě nevěděli, jak ho zkrotit. Při každém protiútoku byl Antonio na křídle připraven a vždy si věděl skvěle rady. Jejich krajním hráčům dal naplno pocítit svoji sílu (vzpomeňme na sprinterský souboj s Warnockem, který měl zhruba patnáctimetrový náskok, pozn. red.)."

Svojí rychlostí a schopností nabídnout se jak do sprintu, tak do kombinace dává Antonio obraně i záloze United velké množství příležitostí, jak dobře vyřešit herní situaci na hřišti. Nevíte co s míčem? Kopněte ho k pravé lajně.

"Každý moc dobře ví, kde Antonio je. Paul Scholes ho svými diagonálami hledá neustále, protože ví, že balón letící na pravou lajnu vždy najde jeho kopačky nebo hruď."

Fergie si ovšem nemyslí, že by Antoniova síla byla pouze ve hře dopředu.  Domnívá se, že Valencia je přínosem všem aspektům hry Manchesteru United.

 "Umí zaútočit, podržet míč, přihrát ho na volného spoluhráče, zapojuje se do bránění. Jeho hra pro tým je prostě skvělá. Je dobře stavěný a také jeho výdrž je obdivuhodná. Je pro nás velkým přínosem a já jsem velmi rád, že jsem ho získal do svého týmu," uzavřel chválou rozhodně nešetřící manažer Red Devils, Sir Alex Ferguson.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.