David Gill: Rodina Glazerů klub neprodá

Výkonný ředitel Manchesteru United David Gill zpochybňuje nabídku „Rudých rytířů“ poté, co zdůraznil, že anglický klub není na prodej.

Rodina Glazerů začátkem tohoto týdne popřela spekulace, podle kterých je připravena prodat Manchester United do rukou skupiny, která si říká "Rudí rytíři". "Rudí rytíři" jsou skupinou bohatých fanoušků, kteří chtějí od amerických vlastníků klub odkoupit. Výkonný ředitel Manchesteru United David Gill ale uvedl, že rodina Glazerů nechce klub za žádnou cenu prodat a vede klub dobrým směrem.

"Jedná se o dlouhodobé majitelé, což dokázali na příkladu Tampy Bay, kterou převzali v letech 1994-1995. Nejsou to prodávající lidé, ale tím nechci říct, že lidé, jako jsou Rudí rytíři, nemohou přijít s nějakými myšlenkami. Ale není zde žádná indicie, která by naznačovala, že chtějí klub prodat. V tomto případě nemohou klub odkoupit, není na prodej. Rodin Glazerů nechce klub prodat a z našeho pohledu vedou klub správným způsobem," řekl David Gill.

David Gill také není přesvědčen o tom, že by plán Rudých rytířů mohl být funkční, ale dodává, že je zbytečné se o tomto bavit, jelikož rodina Glazerů se nechystá klub prodat.

"Návrh Rudých rytířů představuje myšlenku 20, 30 nebo 40 bohatých lidí podporující Manchester United, ale nevím, jak by to fungovalo v praxi. Nejlépe se řídí klub tak, kde je jednoduché, účinné a rychlé rozhodování, jako je tomu v případě Romana Abramoviče v Chelsea, šejka Mansoura v Manchesteru City nebo Silvia Berlusconiho v AC Milán. Když budete mít spoustu lidí, každý se bude chtít podílet na rozhodování. Nejsem si jistý, jak by to skončilo, ale je to irelevantní. Většina fanoušků Manchesteru United by měla být šťastná s tím, co děláme a že zůstáváme na vrcholu domácího i světového fotbalu."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.