Práce pro tým pohání Rooneyho vpřed

Wayne Rooney, momentálně největší hvězda Manchesteru United a gólový tahoun, se vyjádřil k tomu, co ho pohání kupředu a nutí ho střílet stále další a další góly za tým Rudých Ďáblů

Wayne Rooney prozradil, že mnohem důležitější jsou pro něj góly, jimiž přispívá k vítězstvím United v důležitých momentech sezóny, než góly, kterými pouze navyšuje svůj osobní střelecký účet a blíží se jimi k individuálním oceněním.

 Další důležitý gól vstřelilo naše číslo 10 v neděli, kdy, ačkoli přišlo na hřiště až v průběhu zápasu, rozhodlo finálové utkání anglického ligového poháru ve prospěch Manchesteru United a zajistilo tak zisk první letošní trofeje pro tým Red Devils.

Je jistě zajímavé, že to byl již osmý gól hlavou z posledních devíti zásahů. Celkově již letos Wayne vstřelil 28 gólů a je suveréně nejlepším evropským útočníkem co se týká počtu vstřelených branek (nepochybuji, že i výkonem, pozn. red.). Média již začínají spekulovat, zda má Wazza na to, aby překonal rekord Cristiana Ronalda, který se v sezóně 2007/2008 trefil ve všech soutěžích celkem 42x.

I přes všechny osobní úspěchy však zůstává Wayne pevně nohama na zemi a zdůrazňuje, že všechny jeho góly mají jediný účel: totiž přinést do klubové síně slávy co největší počet trofejí.

"Miluji pobyt na hřišti a miluji střílení branek, takže bych byl blázen, kdybych něchtěl vstřelit další," uvedl Wazzagól. "Cristiano vstřelil 42 branek ale já hledím spíše na naše klubové úspěchy než na překonání tohoto úctyhodného čísla. Samozřejmě, pokud se mi to podaří, bude to skvělé, ale ještě lepší bude, když získáme další trofeje."

"Nikdy jsem reálně nepřemýšlel nad tím, že bych se mohl stát nejlepším fotbalistou planety. Když se to stane, tak paráda, ale když ne, nesesypu se z toho."

Wayne si také nepřipouští žádný tlak, který je teď ze všech stran na jeho osobu vyvíjen, což je daň za jeho skvělou formu.

"Necítím žádnou tíhu zodpovědnosti nebo tlak na moji osobu. Samozřejmě, když mi bylo 16, ten tlak jsem cítil a bylo důležité se s ním správně vyrovnat. Tehdy se mi to podařilo a tak nejsem nijak konsternovaný tím, že bych s tím měl mít problém nyní."

Rooney také neopomněl poděkovat ekvádorskému blesku Antoniu Valenciovi. Ten se zvláště v posledních zápasech stal jeho dvorním nahravačem a Rooney si spolupráci s ním velmi chválí.

"Moje góly hlavou pramení z dobré práce našich křídelních hráčů. Dodávky parádních centrů jsou i díky Antoniovi tuto sezónu lepší než kdykoli předtím. Já je už jen přepravuju na místo určení, tedy do sítě. A naštěstí se mi to daří," uzavřel tahoun Manchesteru United Wayne Rooney. 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.