Sir Alex Ferguson k utkání proti Aston Ville

Sir Alex Ferguson pochválil své mužstvo za vítězství 2:1 nad Aston Villou, které Rudým ďáblům zajistilo obhajobu Ligového poháru.

Aston Villa se dostala rychle do vedení poté, co James Milner proměnil pokutový kop. O pár minut později se ale Michaelu Owenovi podařilo vyrovnat a střídající Wayne Rooney pak v druhém poločase dokončil obrat a vstřelil vítěznou branku. Manažer United Sir Alex Ferguson byl spokojen s tím, jak jeho mužstvo dokázalo zareagovat na úvodní branku soupeře na těžkém trávníku ve Wembley.

"Když ve finále pohárového utkání dostanete rychlý gól, máte před sebou těžkou práci a potřebujete hodně trpělivosti. Jakmile se nám podařilo skórovat, hned jsme vypadali silnější. První poločas se bojovalo o každý kousek hřiště, trávník byl velmi těžký a na mnoha hráčích se to podepsalo. Doufal jsem, že bychom se mohli dostat do našeho tempa, protože Villa nám v prvních deseti minutách hodila rukavici a museli jsme se soustředit na bránění," řekl Sir Alex Ferguson pro MUTV.

Skotský boss také souhlasil s pokutovým kopem, který nařídil rozhodčí po faulu Nemanji Vidiče na Gabriela Agbonlahora. Vidič navíc mohl být docela rád, že neviděl červenou kartu.

"Nemyslím si, že bychom pokutový kop mohli nějak zpochybnit. Co se týče toho, zdali měl být Vidič vyloučen, myslím si, že jsme měli docela štěstí, klidně mohl být vyloučen."

Sir Alex Ferguson také pochválil střelce vyrovnávající branky Michaela Owena. Fergieho také mrzí, že anglický útočník musel být ještě před poločasem vystřídán kvůli zranění kolene.

"V poslední době toho moc nenahrál a trávník pravděpodobně pro něj nebyl úplně ideální. Vybíráte tým ještě předtím, než znáte stav trávníku, a Michael není stavěný na takové těžké hřiště jako je toto. Zaplatili jsme za to trest. Myslím si, že byl ale v prvním poločase jeden z našich nejlepších hráčů. Odvedl pro nás dobrou práci a vstřelil branku, která nás dostala zpátky do hry. V tomto je výborný, nikdo v tomto není tak skvělý. On a Rafael podstoupí podrobnější vyšetření a myslím si, že Michael bude mimo hru několik týdnů."

Na titulcích novin se ale opět objeví jméno Wayna Rooney, který svojí brankou rozhodl finálové utkání. Ferguson na anglického kanonýra opět pěje jenom slova chvály.

"Jeho hlavička neměla takovou razanci, ale bylo pro něj dost obtížné, aby to zvládl a překonal brankáře. Byla to dobře umístěná hlavička."

Nakonec Sir Alex poděkoval všem fanouškům United, kteří podpořili svůj tým ve Wembley.

"Podpora našich fanoušků byla fantastická, hodně si toho vážíme. Kdykoliv je opravdu potřebujeme, jsou s námi."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.