Ferguson ohledně City, protestu a Ronalda

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson se rozpovídal ohledně statusu Manchesteru City, protestu fanoušků United proti americkým vlastníkům a Cristianu Ronaldovi.

Sir Alex Ferguson zasadil městskému rivalovi z City tvrdý úder, když o nich prohlásil, že se jako klub nikdy nevyrovnají Manchesteru United. Manchester City vlastní Abu Dhabi United Group, která to anglického týmu investovala už několik desítek milionů liber, ale Ferguson je přesvědčen o tom, že City ještě čeká dlouhá doba než se budou moci srovnávat s Manchesterem United.

Ferguson dokonce uvedl příklad Sunderlandu, který v 50. letech minulého století i přes své finanční bohatství sestoupil z nejvyšší anglické fotbalové ligy.

"Mezi fanoušky a médii se určitě zvýšil konkurenční prvek, o tom není pochyb. Během posledních dvou zápasů v semifinále Carling Cupu jsme jasně mohli vidět, jak jsou fanoušci hlučnější. Musíme si na toto zvyknout, musíme se s tím vypořádat a výzvu přijmout. Není nic špatného na tom mít výzvu. Musíme dělat to, v čem jsme dobří, a doufat, že to bude stačit. Manchester City je klub s velkým bohatstvím, mohou si koupit jakéhokoliv hráče na světě, klidně i celý tým, ale mohou si koupit ducha Manchesteru United?," řekl Sir Alex Ferguson pro the Observer.

"Neočekávám, že by se City stali větším klubem než je ten náš. Opravdu si to nemyslím i přes veškeré jejich finance. Problém je v tom, že kupujete bez rozdílu. Sunderland byl v 50. letech považován za tým Bank of England, ale sestoupili. Sestup bych City ale nepřál."

Ferguson se také zastal fanoušků Manchesteru United, kteří protestují proti rodině Glazerů, která vlastní anglický klub. Ferguson ale trvá na tom, že on neměl nikdy s majiteli Manchesteru United problémy. Fanoušci protestují hlavně kvůli toho, že klub má velké finanční dluhy. Ferguson uvádí, že každý má právo vyslovit svůj názor, ale trvá na tom, že rodina Glazerů zatím nezpůsobila žádné problémy.

"Nikdy jsem nebyl proti protestu. Každý má na to právo, o tom není pochyb. Ale jako manažer Manchesteru United nemám s vlastníky klubu žádný problém, nikdy mi nezpůsobili žádné trápení nebo problém. Kdykoliv jsem požádal o peníze, dostal jsem je."

Skotský manažer klubu také uvedl, že má neustále dobré vztahy s Cristianem Ronaldem, který si v létě minulého roku vyprosil přestup do Realu Madrid.

"Jediný důvod, proč jsem jej prodal, byl ten, že chtěl prostě opravdu odejít. Minulý týden jsem od něj dostal textovou zprávu, kde mi psal, že mu moc chybíme. Já jsem mu odepsal a popřál vše nejlepší k narozeninám, měl 24 let. Řekl mi, že mu moc chybím a že děkuje za všechny ty pěkné věci, které o něm říkám. Takové věci oceníte."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.