Review: AC Milán – Manchester United

Manchester United je jen krůček od postupu do čtvrtfinále Ligy Mistrů, když včera po nepříliš pohledném výkonu paradoxně zvítězil 2:3.

Včerejší utkání by se dalo označit za jedno velké utrpení. Kombinačně se hráči United těžce prosazovali i díky vlastní nepřesnosti, v obraně to skřípalo a festival šancí AC Milán musel zachraňovat až skvělý Sar. Manchester přišel k výhře doslova jako slepý k houslím, když ze 3 šancí vstřelil tři branky. Možná tak zafungovala karma. Při posledním ligovém utkání na Aston Ville Red devils soupeře drtili i v deseti mužích a velké šance zůstaly nevyužity. Včerejší utkání bylo přesným opakem.

Utkání ale nezačalo vůbec dobře. Už ve 3. minutě utkání se po standardní situaci Beckhama a nepovedeném Evropě odvracení nůžkami dostal k míči Ronaldinho, který z první napálil míč do branky- 1:0. Sar byl bezmocný, jelikož do protipohybu míč ještě tečoval jeden z obránců United. Další obrovské šance Rossoneri pramenící z chyb středové formace už naštěstí gólové nebyly a jak Pato, tak Huntelaar si buď vylámali zuby na skvělém Sarovi, nebo ani netrefili branku. Za zmínku ještě stojí akce Ronaldinha, který se snažil umotat Ferdinanda, ten ale na hranici jak pokutového území, tak na hranici faulu-nefaulu brazilského kouzelníka odzbrojil. Potom už se dostávali do souvislejšího tlaku United a vrcholem bylo vyrovnání Paula Scholese. Fletch jej přesně našel poblíž pokutového puntíku a od stojné nohy Scholesyho a následné tyčky bylo vyrovnáno- 1:1. I když to tak sám určitě nechtěl, počítá se každý gól a tento znamenal nerozhodný stav při odchodu do kabin.

V druhém poločasu se záložníci začali vyvárovávat chyb a neposílali útočníky Milána do šancí. A hned to bylo znát. Šance si sice italové vypracovávali neustále, už v tom ale neměli prsty hráči United. Naštěstí. Když Sar opět pochytal několik šancí soupeře, udeřilo zčista jasna na druhé straně. Střídající Valencia, který nahradil Naniho při prvním kontaktu s míčem poslal přetažený centr na zadní tyčku, kde si přesně počíhal Rooney a překonal bezmocného Didu- 1:2. Za pouhých 8 minut dal Milánu definitivní K.O. opět Wazza. Fletcher si připsal druhou asistenci, když našel centrem volného Rooneyho a ten měl snadnou pozici. Opět hlavou uklidil míč za Didu- 1:3. Fanoušci ze San Sira začli odcházet a zápas se už víceméně dohrával. Zdání ale klamalo a po skvělé akci Ronaldinha a patičce Seedorfa, jenž nedal Sarovi nejmenší šanci zareagovat, to bylo opět o gól- 2:3. To domácí pochopitelně nabudilo a v hektickém závěru dokonce sahali po vyrovnání. Sar ale United podržel a za zmínku tak už stojí pouze vyloučení Carricka, který po druhé žluté kartě za odkopnutí míče musel do sprch a s jistotou tak nenastoupí k odvetě.

Utkání tak skončilo nečekaným a dost šťastným vítězstvím Red devils a opět se potvrdilo staré otřepané, že „fotbal nemá logiku“, i když v tomto případě to každému pramálo vadí. Výchozí pozice do odvety je tedy po tomto skvělém výsledku více než dobrá.

 

Sestava Manchesteru United: Sar- Rafael (90´Brown), Ferdinand, Evans, Evra- Fletcher, Carrick, Scholes, Nani (64´ Valencia), Park- Rooney

Sestava AC Milán: Dida- Bonera, Nesta, Silva, Antonini (38´Favalli)- Beckham (72´Seedorf), Pirlo, Ambrosini- Pato, Huntelaar (77´Inzaghi), Ronaldinho

Branky: 3´ Ronaldinho, 85´ Seedorf – 66´ a 74´ Rooney, 36´ Scholes

Žluté karty: 90´ Ronaldinho – 44´ Rooney, 63´ Carrick

Červené karty: 93´ Carrick

Diváků: 78 587

Statistiky:

48%

Držení míče

52%

14

Střely celkem

9

5

Střely na branku

3

6

Rohové kopy

4

0

Ofsajdy

2

15

Fauly

18

1

Žluté karty

2

0

Červené karty

1

 

Hodnocení jednotlivých hráčů Manchesteru United:

Sar (8,5)- Byl to jeho večer. United podržel v každém ohledu, za branky nemohl. Radši ani nemyslet, jak by vše skončilo, kdyby v brance stál kdokoliv jiný. Muž zápasu.

Rafael (6)- Na začátku utkání hořel jak benzín. Ronaldinho si s ním dělal co chtěl a hlavně přes jeho stranu chodilo nespočet akcí soupeře. Jediné na co se vždy zmohl, byl odkop míče do zámezí za každou cenu. Více mu Ronaldinho nedovolil. Později se ale jeho výkon zlepšil a už nebyl tou „černou ovcí“ v obraně.

Evans (5)- Tou byl totiž Jonny Evans. Co chvilkami předváděl bylo doslova katastrofální. Pato s Huntelaarem si s ním dělali prakticky co chtěli a i přes něj se do vyložených šancí domácí dostávali více než často. Všiml si toho i SAF a také mu pořádně od plic domluvil. Po poločase už byl jistější a o 100% lepší.

Ferdinand (6,5)- Průměrný výkon. Nelze svalovat vinu pouze na Evanse, stoperské duo v tom jede spolu. Jeden za všechny a všichni zajednoho. Plusové body nasbíral při vypíchnutí míče Ronaldinhovi, kdy celou situaci vyřešil nejlépe jak mohl. Ve vzduchu už tak jistý ale nebyl. Chvilkami jeho hlavičky vypadaly, že ani on sám neví co chce vlastně udělat a komu míč hlavou poslat.

Evra (7,5)- Klasika od něj. Jako jeden z mála snese nejpřísnější měřítka. Stále ale vázne spolupráce na levé straně Evra + kdokoliv. Veškeré akce po levé straně táhl sám. Někdy přihrával na náhodu, někdy míč ztratil. To bylo ale dáno právě tím, že neměl komu. Park (papírově levé křídlo) mu vůbec nepomáhal. A když už, tak to byla medvědí služba.

Fletcher (8)- Další z těch lepších výkonů, které jsme mohli včera shlédnout. Opět makal, naběhal hodně kilometrů. Nahrál na dvě branky a byl neustále aktivní a nebezpečný. Z celé středové řady asi nejvíce.

Carrick (6)- Přesný opak Fletche. Do hry se moc nedostával, nechával volné pole působnosti Scholesovi s Fletcherem. Možná i proto byl nemastný neslaný a celkově dost nevýrazný. Zbytečným vyloučením, které už ovšem nic neřešilo si aspoň řekl o dovolenou v době odvetného zápasu.

Scholes (7)- Scholesovy výkony mají graf sinusoidy. V zimním programu Premier League byl na vrcholu a táhl United v několika zápasech, potom přišlo opět období „bez formy“. Včerejší zápas ukázal, že se Scholes opět zvedá. Vyrovnávající branku zcela jistě poctivě trénoval, o žádné náhodě nebo štěstí zde nemůže být řeč. Většina akcí United šla přes něj (i když by se daly spočítat na prstech jedné ruky).

Nani (5)- S Evansem dva nejslabší hráči. Nedařilo se mu prakticky nic. Při tlaku AC Milán se obecně moc křídelníci s Rooneym moc k míči nedostávali, a proto ani moc příležitostí neměl. Pokud už ale na křídle našlápl, byl z toho spackaný centr, nebo ztráta míče.

Park (7)- Na papíře levý křídelník, na hřišti útočník. Motal se pořád až příliš na středu a tudíž moc Evrovi v kombinaci nepomáhal. Snažil se napadat a ničit útoky Rossoneri už v jejich zárodku. To se mu dařilo s 50% úspěšností. I tak to od něj ovšem byl tradiční výkon, kdy si odvedl černou práci a i on má velký podíl na včerejší výhře.

Rooney (7,5)- Rozpačitý výkon. V první půli nedostal prakticky jediný míč. Nelze ho tedy vinit z toho, že byl téměř neviditelný. Dostal se pouze k jediné střele, a to ještě po akci, kterou si vypracoval sám. V druhé půli, stejně jako celý tým, už hrál lépe a dvě branky, které Milán sestřelily, stály za to. Rooney hraje v životní formě a padá mu to tam, i když se mu nedaří.

Střídající hráči:

Valencia (7,5)- První kontakt s míčem a hned gólová přihrávka. Co víc si přát. Okamžitě po příchodu na hřiště dělal na pravé straně zálohy vítr. Přesný opak Naniho, jejich výkony působily ve srovnání jako nebe a dudy. Za těch 30 minut na hřišti Valencia zanechal velmi sympatický výkon.

Brown- Nehodnocen. Přišel až v nastaveném čase, kdy se jednalo o taktické střídání.

Muž zápasu: Jak bylo řečeno výše. Edwin van der Sar. Nebýt Rooneyho nedáme 2 branky, nebýt ale holandského brankáře, skončil zápas 7:3. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.