Rudý rocker: Michael Campbell

V tomto rozhovoru si můžete přečíst něco ze života fanouška, jakým je Michael Campbell, bubeník rockové kapely Courteeners

Proč United?

Můj otec je držitelem pernamentní vstupenky už 25 let, takže když jsem vyrůstal, poslouchal jsem hodinové referáty svého otce na adresu Red Devils a hráčů, takže ta láska k Manchesteru ve mně je zakořeněna už od mého nejranějšího mládí. Všichni moji bratři a sestra fandí také, což znamenalo, že já, jako nejmladší z pěti dětí jsem musel na vstupenku vždy čekat a dostal jsem ji až jako poslední!

Koho z Manchesteru nejvíce obdivuješ?

Cantonu a Keana – oba jsou legendami tohoto klubu. Pocházím z Irska, takže Keano pro mě byl vždy hrdina číslo jedna; jeho vůle po vítězství byla neuvěřitelná a nikdy neztrácel víru ve vítězství, což dokázal přenést i na své spoluhráče. Eric byl zase prototypem fotbalového génia, umělec na hřišti, na kterého byla radost se dívat. Jeho famózní oslava gólu proti Sunderlandu ho přesně vystihuje.

Která vzpomínka na United tě vždy zahřeje u srdce?

Během mého života jich bylo opravdu mnoho. Sice to říká každý, ale nemůžu nezmínit Treble. Sledoval jsem finálový zápas Champions League doma u televize a poté, co jsme zvítězili, jsem vyrazil do ulic města společně se stovkami dalších fanoušků! Chtěl jsem zůstat venku celou noc, bohužel to nešlo, protože jsem druhý den skládal nějakou zkoušku. Pocit, že Manchester United právě přepsal historii byl úžasný.

Jsou ostatní členové tvé kapely také fanoušky Manchesteru United?

Liam (zpěvák) ano, stejně tak Mark (bass kytara), ale Conan (kytarista) je věrným fanouškem Oldhamu. Fotbal hraje důležitou roli v našich životech, a to i když jsme právě na turné. Snažíme se United sledovat kdekoli na světě a často navštěvujeme webové stránky United. Jsme velmi soutěživí a tak spolu soupeříme na fantasy footbal. Díky Bohu, Rooney a Valencia mi přinášejí velké množství bodů tuto sezónu.

Hrál jsi se svou kapelou všude po světě, ale nechtěl by sis zahrát na Old Trafford?

Oh, wow, to by bylo úžasné, ale psychicky asi nesmírně náročné. Hrát na Old Trafford by bylo skvělé a nezapomenutelné.

A co plánuješ se svojí kapelou v dalších měsících?

V březnu nám vyjde naše druhé album. Hrát za United, to je ta nejlepší práce na světě, hrát v naší kapele druhá nejlepší. Doufám, že po vydání druhého alba se nám bude dařit ještě lépe než doteď. Opravdu se těšíme, až album spatří světlo světa a nemůžeme se dočkat našeho turné v březnu.

Ukázku z nového alba naleznou všichni fandové hudby na www.thecourteeners.com

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.