Review: Aston Villa – Manchester United

Po remíze ve Villa Parku stáhl Manchester United náskok Chelsea na jediný bod.

Pokud měl být středeční zápas mezi Aston Villou jakousi reklamou a předvojem na finále Carling Cupu, které se koná za 17 dní, podařilo se mu to. Včerejší mrazivé noci totiž v Birminghamu zejména fotbalisté United zanechali dobrý dojem. Do utkání vstupovali s dvoubodovou ztrátou na Chelsea, která ovšem prohrála v Goodison Parku, a tak remíza s Villans není vůbec špatná. Po vlastní brance Collinse čtyři minuty po Cuellarově vedoucí hlavičce se už stav do konce utkání nezměnil a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1.

Pojďme ale popořádku. Do utkání nastoupili Rudí ďáblové, jak už bývá zvykem, v rozestavení 4-5-1 s Rooneym na hrotu a Giggsem s Nanim na křídlech. Před Gary Nevillem dostal přednost mladíček Rafael a Fergie vsadil také na silnou středovou řadu, ve které vedle sebe nastoupili Scholes, Caricck a Fletch. Aston Villa si ale se silně postavenou základní jedenáctkou United hlavu nelámala. Už v 19. minutě utkání totiž Downing poslal centr na hlavu Cuellara a domácí se ujali vedení 1:0. Vypadalo to, že se bude historie opakovat. V prosincovém utkání na Old Trafford se Villans totiž taky dostali brzy do vedení, tehdy po hlavičce Agbonlahora. Zde už ale Red devils podobné zaváhání nepřipustili a prakticky okamžitě dokázali odpovědět. Nani našel přesným centrem Ryana Giggse. Ten z ostrého úhlu z jedné napálil míč do branky a nešťastník Collins byl tím posledním, kdo jej do svatyně Aston Villy usměrnil. Po hattricku vlastních branek se Manchester tak dostal na druhé místo v lize v počtu vlastních gólů, které si jeho soupeři vstřelili. Pokud si ale někteří mysleli, že paní Štěstěna opět bude přát United, mýlil se. Za 6 minut totiž po nevybíravém skluzu uviděl Nani červenou kartu a poslal tak své spoluhráče do početní nevýhody trvající dvě třetiny zápasu. Bylo to jeho druhé vyloučení za své tříleté působení na Old Trafford. Ani vyloučení však United nijak nezastavilo a pasivní Aston Villu i nadále přehrávali. Vypracované šance ale už nikdo z hráčů v černém využít nedokázal a remízou tak zápas i skončil. United teď čekají důležité zápasy s AC Milán, v Goodison Parku s Evertonem, následně s West Hamem a pak už zmiňované finále Carling Cupu právě proti včerejšímu soupeři.

Sestava Manchesteru United: Sar- Rafael, Brown, Evans, Evra- Fletcher, Carrick, Scholes (46´Valencia), Giggs (74´Berbatov), Nani- Rooney

Sestava Aston Villy: Friedel- Cuellar, Collins, Dunne, Young- Delph (56´Carew), Petrov (64´Sidwell), Miller, Young, Downing- Agbonlahor

Branky: 19´Cuellar – 23´Collins (vlastní)

Hodnocení hráčů převzato z MENS:

Sar (7): Jeho klid a jistota byl už tradičně základ úspěchu.

Rafael (7):  Práci, která se od něj požadovala, a sice ubránit útočící hráče Villans, splnil výborně.

Brown (7): Musel řešit několik spletitých situací s Agbonlahorem, ale celkově dobrý.

Evans (8): Další povedený výkon severoirského obránce.

Evra (6): Nestává se často, aby mu někdo dával zabrat tak, jak včera Ashley Young.

Nani (5): Skvělý centr u vyrovnávající branky smazalo vyloučení.

Scholes (5): Veterán v záloze United se výrazněji neprosadil.

Fletcher (7): Motorová myš ve středu pole, zejména po Naniho vyloučení.

Carrick (7): Dobře pokrýval střed hřiště, ve kterém měli United i díky němu přesilu.

Giggs (7): Po těžkém centru znamenal jeho volej vyrovnání stavu.

Rooney (8): Kdykoliv se dostal k míči a zaútočil, působil v obranných řadách Villans paniku.